Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.02.13, 12:54   #2
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Siyasetçi ve devlet adamı arasındaki fark

Eren Erdem'in yazısında inandığını söylediği dinle yaşadığı arasındaki farklar her kelimede yansımış, altı çizilmiş ve kimsenin (kendisi de dahil) itiraz edemeyeceği şekil de somut olarak ortaya konulmuş...

Son cümlesinde "
Değil Sayın Başbakan, sizin getirdiğiniz din İslam değil. " sarfettiği bu söz aslında çevresini kuşatanları da en güzel anlatan cümle bence. Onların istediği ve yaşadığı dini getiren adama biat ediyorlar işte. Sağda-solda kendisine peygamber muamelesi yapılması, ağzından çıkan her yalanın, her çarpıtmanın, her yanlışın koşulsuz kabulü, sadece istediklerini alan bu zümre tarafından sorgusuz sualsiz kabul edilmesine olanak tanıyor.

"
Bush’tan himmet, AB’den şefaat beklediniz " . Kıblesi dolar, iman ettiği ABD olan bu peygamberden! de başka ne beklenirdi ki?

Eh! hal böyle olunca "
Komşusu açken tok yatan. Eline fırsatı geçirince, jipe villaya saldıran bir nesil. Allah’a iman edip, kapitalizm ile amel eden, Allah ve Resulü’nün savaş açtığı ribaya (faize) abdest aldıran, küfrün öncülerini tütsüleyen bir nesil? " anında çevresinde kenetlendi ve ağzının içine bakmaktalar.

Bunların şak-şaklarıyla, sıvazlamalarıyla ve Kasımpaşalılığının verdiği ekstra gazla saldırıp durmakta yanlışlarını yüzüne vuranlara.

Gün gelir devran döner...

Teşekkürler Sayın Mustafa Akten...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.