Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.02.13, 17:06   #3
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21541
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Yasama, Yürütme, Yargı Erkekleri! | NurhanYönezer

Atatürk'ün, kadına bakış acısı kadın hakkında söylemleri Atatürk takipcileri tarafından iyi bilinir. Sadece kadına özgü sanılan aslında hem erkek hem kadın için olan 14 Şubat sevgililer günü önümüzdeki günlerde, 8 Mart'da ise dünya kadınlar günü olarak kutlanacaktır. Ama Türkiye' de kadın hakları açısından özellikle son 11 yıldır kadına Feodal dinci erkek tarafından reva görülen ve çizilen fasit daire içindeki yaşam! Bu yaşam alanı aklıma geldiğinde, Atatürk’ün tarif ettiği Türk kadını, bu günkü kendisine uygun görülen yaşam biçimine ve yaşadıklarına layıkmı diyorum.. O kadın ki; İslam; Allah cenneti onun ayakları altında diyerek yüceltmiş, Türkiye'de o kadın ki; 6 milyonu okuma yazma bilmiyor.. O kadın ki, Kuma, Berdel, Berivan.. O kadın ki; Feodal erkeğin yatakta aşiftesi, tarlada ırgatı marabası, evinde hizmetçisi, mutfakta aşçısı, feodal erkeğe 3 çocuktan aşağı olmamak üzere çocuk doğuracak kuluçka makinesi.. O Kadın ki; sokak ortalarında tokatlanan, bıçaklanan, öldürülen, adı olmayan insan! Yaşadığı ülkenin Başbakanı tarafından kadın cinayetleri öyle söylendiği ve abartıldığı gibi değil deyip, kadının maruz kaldıkları hafifsenen olaylar! Onun için ağız tadı ile 8 MART dünya kadınlar gününü kutlayamıyorum ne 14 Şubat sevgililer gününü. Herşeye rağmen kadın günleri Türkiye’de kutlu olsun diyeceğim ama diyemiyorum.

Zaman zaman eğitimden söz eder her konuda eğitim deriz. Eğitimsiz anaların dünyaya getireceği erkek çocuk Türkiye'de adeta feodal düzenin militanı oluyor.

Bu site de yazdığım bir yazıda Japon ve Türk kadınlarını eğitim ve milliyetçilikleri açısından irdelemiştim. İlgi alanına girenlerin o yazıyı okumalarını salık veririm.