Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.02.13, 10:45   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Gelişmenin ve kalkınmanın yolu

GELİŞMENİN VE KALKINMANIN YOLU

Kalkınmanın en önemli özelliklerinden biri basite indirgeyerek ifade etmek gerekirse üretimdir! Üretimin olmadığı yerde adil olmayan bölüşümsüzlük, adil bölüşümün olmadığı yerde fukaralık, fukaralığın olduğu yerde karanlık, karanlığın olduğu yerde kör cehalet vardır.

ABD ve AB gibi dostun olursa aklımıza hemen ne kadar az dost o kadar istikrar diyesimiz geliyor..

Ve saniyen aklımıza Ömer hayyam'ın olduğuna ilişkin bilgiler ile şu dize geliyor:

"Bu zaman da az dostun olsun daha iyi,
herkes ile uzaktan hoşbeş edip geçmeli,
can gözünü açınca görüyor ki insan,
en büyük düşmanı imiş en güvendiği..."

Bu günkü siyasi iktidarın elbette altı üstünü tutmayacak üstü kaval, altı şişhane, siyasi secerelerini kirli çamaşır gibi ortaya dökmeye kalksak ne köşe yeter nede Forum site!
Bizim eskiden var olan ve şimdi azalan özeğimiz olsa,yollara düşüp kişi kişi, satır satır anlatalım.Yinede üstümüze düşeni yapıyor katkı ne ise onu vermeye gayret ediyoruz.

Bazı hallerde anlatmakta çok bir şey ifade etmiyor.. Bizim hastalığımıza teşhis konmuştur. Biz Millet olarak okuma özürlüyüz. Yazılıp çizilenleri entellektüel geçinen, Demokrat geçinen, aydın geçinenlere okutamıyoruz ki.! Diğerlerine okutup anlatalım.

İşimiz çok zor çok.. Profesyonel olanlar yazıyor, çiziyor okuyan okur okumayandan bana ne diyebilir.. Ama biz diyemeyiz, Hayat ile grift hale gelmiş, yaşamda halk ile iç içeyiz..


Ülkeler milli ekonomilerini üretim, tüketim üzerine kurarken mutlaka içinde diğer sektörleride geliştirecek, bu sektörler içinde insana ve insanın yücelmesi ve refahına hizmet eden dallarda vardır.

11 yıldır üretim tesislerinin yanında, küçük esnaf ve sanatkarlar denilen gurubun milyonlarcası Türkiye'de AKP'nin uyguladığı ekonomik ve idari uygulamalar yüzünden terki sanat eyledi, keza 11 yılda ülke işsizi 13 milyonu geçti, uygulanan ekonomik politikalar ile vergide adalet, gelir bölüşümünde adalet sağlanamadı, rant ve rantiyecilik üretimin yerini aldı, sosyal dengeler alt üst oldu, fuhuş, hırsızlık, mal ve cana karşı işlenen suçlar terör suçlarına eklenerek arttı.

Mevcut vesikalı fuhuş yapanların safına katılmak için binlerce kadın vesika bekler oldu. Bu saydıklarım 2002 önceside belki vardı ama 11 yıldır AKP hükümeti eliyle ayyuka çıktı.

Zaman zaman ABD ve çevresindeki ülkelerde vuku bulan talan etme, yağmalama hareketleri ülkemizde görülmüyorsa bunun sebebi; Türk örf ve adetlerindendir. Komşusuna bir tas çorba ikram etme, işsiz kalan akrabasının cebine harçlık koyma, yatalak hastalarının yastık altına harçlık koyma ancak Türk kültüründe ve ananelerinde olduğu için yağmalama ve talan etme hareketleri görülmüyor. (Meşhur ata sözü; aç köpek fırın yıkarmış!) Aç midenin sancısını ancak aç kalıp çeken bilir.

Türk milletinin hasletlerinden dolayı herhangi bir toplumsal talan hareketleri görülmüyorsa, AKP hiç değilse bu konuda kendini şanslı görebilir.

Terör suçlarının yanına birde yağmalama suçları artarak eklenseydi acaba AKP yi ABD ve AB kurtarabilirmiydi?

AKP Türkiye Cumhuriyeti için tehlike olmaya devam ediyor.. Behamahal alaşağı edilmesi ülke yararına olacaktır. AKP oydaşlarına bunlar mutlaka anlatılmalıdır.

Dünya'da yankıları ve etkileri süren ve Türkiye'ye de yansıyan ekonomik ve sosyal kirizler Türk milleti hayatından teyet geçmemiş, palyatif tebdirler ile AKP hükümeti tarafından ötelenmiştir. Aslında kirizler, önlemsiz ve iş bilmez AKP hükümeti sayesinde toplum kesimlerinden herkesin bir yerlerini delerek geçmiştir.

08.02.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.