Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.02.13, 11:05   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Atatürk'ün 15 Yıl Nutku | 29 Ekim 1938

ATATÜRK 15. YIL NUTKU 29 Ekim 1938

Vesayetçi ordu denilerek, darbeci ordu denilerek, halkın nazarında AKP hükümeti tarafından küçültülmeye, imaj’ı yok edilmeye çalışan ordu! İtibarı Türk milleti katında yok edilmeye çalışılan ordu! Cumhuriyeti korumak ve kollamakla görevli ordu! Cumhuriyeti korumak ve kollamakla görevli olan ve şu anda çakma davalaryalancı tanıklar, düzmece CD'ler ile haklarında 15-20 yıl ceza verilen, Silivri Guantanamosunda komutanları esir tutulan ordu! Ve dün Cumhuriyetin bayramında evvel gün 19 Mayıs'da yürüyüş yapan, subaylara dönerek sizin koruyamadığınız Cumhuriyeti biz korumaya çalışıyoruz diyerek haykıran vatandaşın ordusu! ABD vesayetini kabul ederek bundan şeref duyan ancak Türk ordusu vesayetçidir diyerek utanç duyan, Cumhuriyet temel niteliklerinden Laik’lik karşıtı odak olmakla mahkûm olan ve Cumhuriyet bayramları ile diğer milli bayramların kutlanmasına Cumhurun kendisine engel koyan ve Cumhuriyeti halkın gönlünden ve geleceğinden çıkarmaya çalışan AKP hükümeti acaba dün evvel gün tüm yurt sathında Ankara, İzmir başta olmak üzere tüm illerimizde karınca kararınca yapılan kutlamalardan dersini almışmıdır?

Ne ilginç ve vahim bir olaydır ki, TSK komutanları için yapmadığını söylemediğini bırakmayan, imam Recep Tayyip Erdoğan evvel gün gece 2.5 larda toplanan mahkeme kararları ile, düne kadar Adli Tıp kurumundan Cezaevinde yatmasında mahsur yoktur denilen Ergin Saygun paşa için alale acele Cezaevinde yatamaz raporu çıkarılan ve verilen cezası ötelenen Ergin Saygun Paşa hazret imam Tayyip tarafından hastahanede ziyaret edilmiştir.

Bu ziyaret neye yorumlanmalıdır? PKK ile yapılan pazarlığa, af çıkarılması kuvvetle muhtemel Abdullah Öçalan'a, Ergin Saygun paşa'ya yapılan öncü olur diğer can çekişen yurtseverlere misal olur salıverilirmi?

AKP Cumhurbaşkanı ve Başbakan ve yardakcısı bakanlar Bremen mızıkacıları gibi uzun tutukluluktan, yargı'dan hukuktan bahsetmekteler. Hangi dağda Kurt öldü acaba?

Türkiye insan hakları konusunda ve uzun tutuklulukla ihlaller konusunda Rusya'dan sonra 2. ci gelmektedir. Bu durumda olan bir ülkenin başbakanlığını yaptığını iddia eden şahsiyete kim inanır. İleri demokrasi dediğinde kim gülmez?

Cumhuriyeti korumak ve kollamakla görevli olan Türk ordusu için Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınarak, hastalığı nedeniyle 1938 yılında başkaları tarafından okunan 15.YIL NUTKU, aşağıda.

Buyurun beraber tekrar tekrar okuyalım.


Utkuları ve geçmişi insanlık tarihi ile başlayan, her zaman utkuları ile birlikte uygarlık ışıklarını taşıyan kahraman TÜRK ORDUSU;

Vatanımızı en sıkıntılı ve güç anlarında, zulümden, yıkıntı ve hıyanetlerden ve düşman işgalinden nasıl korumuş ve kurtarmış isen, Cumhuriyetimizin bugünkü döneminde de, askerlik tekniğinin bütün modern silah ve araçları ile donanmış olduğun halde, görevini aynı bağlılıkla yapacağına hiç kuşkum yoktur.


Bu gün Cumhuriyetimizin on beşinci yılını, durmadan artan büyük bir refah ve kudret içinde karşılayan büyük TÜRK UlUS' unun önünde, kahraman Ordu, sana yürekten şükranlarımı açıklar ve bildirirken büyük ulusumuzun övünç duygularına tercüman oluyorum.

TÜRK Vatanının ve TÜRKLÜK toplumunun şan ve onuruna, iç ve dış her türlü tehlikelere karşı korumaktan ibaret olan görevini, her an yerine getirmeye hazır ve buyruğunda olduğun, benim ve büyük ulusumuzun orduya verdiği en son sistem fabrikalar ve silahlar ile bir kat daha güçlenerek, büyük bir özveri ve yaşamını hiçe sayarak her türlü görevi başarmaya hazır olduğuna eminim.


Bu kanı ile kara, deniz,hava ordularımızın kahraman ve deneyimli komutanları ile subay ve erlerini selamlar, takdirlerimi bütün ulus önünde beyan ederim.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Hastalığı nedeniyle, Ata’mızın bu çok önemli beyanı TBMM de Başbakan tarafından 29 Ekim 1938 günü Cumhuriyetimizin 15.yılında okunmuştur.

10.02.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.