Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.02.13, 16:52   #8
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131157
Aldığı Teşekkür: 42574
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Matematik Öğretmeni Müziğe Girerse ;)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Valla tadire şayan bir yöntem. Bilgi kalıcı olsun da, yöntem ne olursa olsun. Şöyle bir matematik öğretmenimiz olmadı ki hayatta...
Buralarda en fazla gittigim okullardan birinde, "Türkce dersi" Ögretmen Ögretmen olmadigi icin silinmek üzereydi.

Ilk zamanlari hem Karne hemde Diploma verebilirken, Ögretmenin ihmaline bütün yetkiler elinden alinmis, Sinifta Ögrenci bile tutamaz hale gelmisti!.

Burada en Fazla Alman sinifinda olusan 7 Türk Ögrencisinden Altisi Diploma alamiyacak durumdayken, bunlara bir cikar yol aramaya baslamistik.

Böylelikle Bos kalan Türkce sinifini doldurduk, ona karsilik Ögretmenimizde, Hem Karne hemde Diploma verebilecegine karsin söz vermisti.

Tabiki ama Ögretmenimizin burada, düzgün bir plani olmadigi icin, en büyük Rakibiyde burada bendim , Cünkü onun bilgisine muhtac degil, hemde ikide birde Parmak kaldirarak, Ögretmenimizin yanlisliklarini düzeltiyordum.

Temesir atilmasina alismis oldugumuz icinde, artik Temesirleri havada yakalamiya baslamistik.
Bu basaridan dolayi, artik Tahta önünde kendimiz yerlerimizi alip, derslere sekil vermeye basladik.

Bu durum, Türkce sinifinin son olarak dolan zamaninla sonuclanmisti.

Sene sonunda birak Karne, Diploma bile veremiyen Ögretmene alet olmustum O senesi.

Benim sorunum yoktu Diplomayla, O senesi Alman sinifinda sinif birinciligi almistim, ikinci olarak bir Alman kizi, Ücüncü olarakta devamli yanimda oturdugu, Samsun/Carsambali - anca O senesi Türkiyeden gelip sinifimiza düsen, bir Türk Kiziydi.

Belki bir günü su Carsambalinin Hikayesini anlatirim burada, Belkide bir Romani doldurabilecek, Aglamasinla - Hüzünü, Sevinciyle Eglencesi, dolu bir Kitap bile olusabilecek nitelikte.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.