Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.02.13, 11:30   #2
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hakimiyetin millette olmasının yolu

Mustafa bey yukarıda kaleme aldıklarınızı okurken aklıma "Cumhuriyet Mitingleri" geldi.

Bu mitingleri düzenleyen STÖ'lere uygulanan baskı ve düzenleyenlere çektirilenler hala sürmekte. İçeride tutulmaya devam edilen Tuncay Özkan ve rahmetli Türkan Saylan'a yapılanları ve ÇYDD 'ne hala yapılmakta olanları da unuttuk sanırım.

Bir toplumun dinamikleri olması gereken sivil toplum örgütlerinin yandaş olarak kazanılamadığı takdirde bitirilmeye çalışılmasının altındaki nedenlerin başında, örgütlü insanların yapabileceklerinden korkmaları gelmektedir.

Hepimiz oturduğumuz yerde bir şekilde tepkiliyken, sinir olmaktayken ve bir şeyler yapamamanın ezikliğini yaşarken, bu pasif öfkeyi organize edecek örgütlerin veya kurumlar içinde etkili liderlerin eksikliğini yaşamaktayız.

Geçen gün bir tartışmada "oturduğu yerden ahkam kesmekle" suçlananlar, aslında oturduğu yerde teslim olan lider statüsündeki insanların bu pasifliği ve acizliği yüzünden organize olamamakta ve bitirilmekte.

Keşke görülebilse bunlar ve bu gücü harekete geçirebilecek birileri artık çıksa...

Teşekkürler Mustafa Bey...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.