Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.02.13, 18:11   #1
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127783
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart ‘’Yılan Yılı’’ şans getirecek!

‘’Yılan Yılı’’ şans getirecek!

Önceki akşam Ankara Beysu Kent’te önemli bir davet vardı.

Türkiye’nin yurt dışındaki tanıtımında büyük işler başaran SÖZCÜ yazarı ve Türk Tanıtım Vakfı (TÜTAV) Başkanı Kemal Baytaş’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu onuruna verdiği davette Çin’in Türkiye Büyükelçisi Gong Xiaosheng, siyasetçiler ve Türk basınının önde gelen köşe yazarlar vardı.

Kemal Baytaş’ın müzeye dönüştürdüğü görkemli evinde Türk-Çin dostluğundan, Kılıçdaroğlu’nun Çin gezisinde büyük ilgi gördüğünden bahsedildi. Kılıçdaroğlu, Çin Komünist Partisi yöneticilerini Türkiye’de misafir edeceğini, halen 25 milyar dolar olan Türk-Çin ticaret hacminin daha da artması gerektiğini söyledi. Bir ara Çin Büyükelçisi’nin tercümanı:

‘’Bizim Çin’de, bir insan kilo almaya başlayınca ona ‘Artık zengin oldu’ denir. Şişmanlık zenginliğin göstergesidir. Zayıf insan, fakir insandır. Burada bakıyorum da, biz gazeteci dostlar, siyasetçiler, hepimiz kiloluyuz. Fakat Sayın Kılıçdaroğlu, bir siz zayıfsınız…’’

Kılıçdaroğlu acı acı gülümseyerek:

‘’Ah ah’’ dedi ‘Benim neler çektiğimi bir bilseniz, neden zayıf olduğumu anlardınız.’’

Çin Büyükelçisi Gong teselli etti:

‘’Sayın Kılıçdaoğlu, Çin Takvimi’ne göre dün Ejderha Yılı’nın son günüydü. Bugün Yılan Yılı’nın başlangıcıdır. Bu, Çin’de yılbaşı demektir. Yeni yıla çok güzel bir başlangıç yaptık. Yılan Yılı eminim size de, Türkiye’ye de şans getirecektir.’’

Sözcü-Tokmak

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.