Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.02.13, 11:09   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21541
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Tanrı ile Kul

TANRI İLE KUL

(Birazcık uzun oldu lütfen sıkılırsanız parçalı okuyunuz)

Tanrı ve yarattığı insan! İnsana Tanrı'ya nasıl bakması gerektiği konusunda öğütlenenlerin aslında ne kadar yanlış olduğu, her zaman her yerde hazır ve nazır olan, dilendiğinde insana şah damarından yakın olan Tanrı! Evet İnanan ve inanılan, yaratan ve yaratılan, yaratan kitabında=Kur'an da diyor ki, ey insan! Bana eş ve şirk koşmayın bunu yaparsanız sizi asla afeftmem. Tanrı'ya yakın olduğunu iddia eden ve kendini Tanrı ve kulu arasında aracı olarak görmekten imtina etmeyen dinci= (din ve Allah ile insanları aldatmayı çıkarları için sanat haline getiren dinci!) Allah'ın Kitabında söylediği, gerekçe ne olursa olsun insan öldürmeyin, birini öldürmek tümünü öldürmüş gibi olur diyor.. Ama bazıları bunu tınlamıyor.. Allah'u ekber diyerek kafa kesmeye devam ediyor.

Allah tüm haşmet ve azameti ile kulundan istediklerini kitabında sıralamış, birileri bunu yeterli bulmuyor olmalı ki, ilave ve ekler ile, yer yüzünde sanki Allah'ın savunmaya ihtiyacı varmış gibi, Allah'ın avukatı gibi davranmaktan hicap duymuyor, kendine ve düşüncelerine karşı gelenleri, mahalle baskısı, okul baskısı, çevre baskısı, siyasi hükümet baskısı, sosyal baskı ile sindirmeye, kendi ihdas ettikleri din kurallarına uymaya her tür yoluda mübah görerek dayatmaya çalışıyor.

Dinci olduğu tescilli olana, kendiside dinci olan demiyor ki, Ya HU bu dinin bu kitabın bir sahibi var ben kim oluyorum ki peygambere dahi tanınmamış yetkileri kullanmaya kalkıyorum. Diye kendilerini sorgulamıyor.

Ben Tanrı'ya yakarma ve dua ihtiyacı duyduğumda Tanrı'ya yakarırken;

ALLAH’ım;

Güçlülerin yüzüne gerçeği söylemek,
Zayıfların alkışını ve sevgisini kazanmak,

Yalan söylememek için bana yardım et....

Zenginlik verirsen mutluluğumu alma,
Güç verirsen muhakeme yeteneğimi zayıflatma,

Başarı verirsen alçak gönüllüğümü, Alçak gönüllülük verirsen saygınlığımı kaybettirme,

Görünenin diğer yüzünü tanımama yardım et,

Bana kendimi sever gibi diğerlerini sevmeyi,
Diğerlerini yargılıyormuş gibi kendimi yargılamayı nasip eyle,

Kazandığım zaman zafer sahoşluğuma izin verme,
Başarısız olduğum zaman umutsuzluğa düşürme beni.

Hoşgörü güçlerin en büyüğüdür, intikam arzusu zayıflığın görünümüdür,

Sağlık bağışından yoksun bırakırsan inanç lutfunu esirgeme üzerimden,
İnsanlara zarar verirsem özür dileme gücü,insanlar bana zarar verirse,
affetme ve merhamet gücü ver,

Allah’ım eğer ben seni unutursam
Sen beni unutma………..

AMİN 

BİR VAAZ!
Günümüz Türkiye'sin de aşığıda yazılı olduğu şekilde bir Vaaz verecek vaiz tanımıyorum ama fantastik de olsa içinden alınacak öğüt çok.

Kıssadan hisse misali;
Adam ölmüş, yargılanmak üzere mahkeme salonuna girdiğinde bir ne görsün? Yargıç kürsüsünde bir insan oturuyor. Tanık sandalyesinde de Tanrı.

Adam şaşkın, aman Tanrım bu nasıl oluyor? Senin yargılayacağını sanmıştım. Oysa yargıç kürsüsünde insan oturuyor. Tanrı gülümsemiş,

Ben hiç bir zaman sizi yargılamadım. Sonsuz sevgimle, ne yapmayı seçtiyseniz sizi özgür bıraktım. Bana yargılamak değil sevmek yakışır. Çünkü ben saf sevgiyim. Sizi kendimden yarattığım için, sizi yargılamak kendimi yargılamak olur. Ayrıca benim yargılamama da gerek yok. Her şeyi bilen olarak burada tanıklık ediyorum. Dünyada olduğu gibi burada da insanlar tarafından yargılanıyorsunuz.

Hayatta iken zarar verdiğin, hoşgörü ile davranmadığın, yargıladığın, üzdüğün insanlar biraz sonra salonu dolduracak. Onlara kendini affettirmeye çalış, affederlerse ne ala. Çünkü senin için cennetin yolu onların seni affetmesinden geçiyor demiş.

Adam merakla sormuş peki ya ffetmezlerse ne olacak? Tanrı yine sevgiyle gülümsemiş.

Ben cennetide cehennemide yeryüzünde yarattım. Seni tekrar yeryüzüne göndereceğim. Orada öyle bir yaşam süreceksin ki, tüm yaptığın kötülükler, verdiğin zararlar sana aynen yaşatılacak. Yani ettiğini bulacaksın. Bunun amacı sana ceza vermek değil. Sadece O insanların hissettiklerini bizzat yaşayıp anlaman, yapmış olduğun kötülüklerin bilincine varman. İşte o zaman sen kendini affetmiş olacaksın.

Adam bir süre düşünmüş ve tanrıya sormuş. Peki, cennet nasıl bir yer? Cennet bir yer değil, bir bilinç düzeyidir evladım. Hani dünyada, mutlu huzur ve sevgi dolu,İnsanlara yardım etmekten keyif alan, yarattığım canlı-cansız her varlığa saygı göstermeyi bilen insanlar var ya, işte onlar, dünyada cenneti yeniden yaratmak için geri gönderdiğim cennetliklerdir. Cennet de dünyadan başka yerde değil demiş Tanrı.

Ama kutsal kitap bana öyle öğretmedi diye karşı çıkmış adam.

Kutsal olan şey yaşamdır. Ben o kitapları kutsal kılmadım, siz kıldınız. Her şeye sevgi ile bakmasını bilerek yaşayan insan en büyük ibadeti yapandır demiş Tanrı. Peki, ya dünyaya döndüğümde doğru yolu görmemde yardımcı olacak mısın?

Ben bunun için siz insanların içine vicdan denen bir pusula koydum. Bu pusulanın etrafına ördüğünüz kalın bencillik duvarını yıkabilirseniz, vicdanınızın sesini yani benim sesimi kolaylıkla işitebilirsiniz.

Peki, siz insanlara ne kadar yakınında bulunuyorsunuz?
Şah damarınız kadar yakında, düşmanınız kadar uzaktayım. Çünkü düşmanlarınızda Ben’im, Siz de benim. Yani Tanrım mahkeme salonunda hiç hesap sormuyormusunuz? Tanrı gülmüş, sadece iki sorum oluyor tüm insanlara;

Dünya okulunda ne kadar sevmeyi öğrendiniz? Ne kadar bilgi kazandınız? (Alıntı)

13.02.2013
Mustafa Akten