Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.02.13, 12:12   #24
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11424
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Çarşamba İğneleri | Naci Beştepe

Başlıklar halinde haşlama, ve taşlama, sn. Naci Beştepe, deyimi ile iğneleme, tabi tüm bunların hicvedildiği, dramatize edildiği, trajikomik vakalar olarak anlatıldığı ve meydana geldiği ülke Türkiye!

Türkiye 1938 yılından sonra büyük kurtarıcı, büyük önder, büyük ve dahi asker, yurtsever, milliyetperver Atatürk'ün, Türk milletine kazandırdıklarının göz ardı edilmesi, ilkelerinden ve devrimlerinden sapılması, Türk milleti için öngörülerinin Türk milletine idareci olarak gelenlerin buna uymaması, Atatürk'ün öngörüleri içinde olan Cumhuriyet+Laiklik+Hukuk üstünlüğü=insan hak ve hürriyetleri ve demokrasiden sapılmaya başlaması, demokrasi yerine ileri demokrasi söyleminin ihdas edilmeye çalışılması, demokrasi bizim için hedefe varmada kullanılacak araçtır diyen, aslında demokrat olmayan, Cumhuriyet ve Atatürk öngörülerinden yana olmayan, Atatürk ilke ve devrimleri ile kavgalı olan insanların Türkiye Cumhuriyeti devletinde idareye gelmesi ile iğneleme başlıkları ile verilen yaşam örnekleri, daha doğrusu yaşanmışlıklar örnekleri, demokrasisi idarecileri tarafından ayıplı ve özürlü hale getirilmiş Türkiye'de yaşanabilir.

İçimiz acıyarak Türkiye'de yaşanır diyoruz. Türkiye için 90 yıllık Cumhuriyet döneminde son 11 yıl ve 1950 -1960 yılları idari açıdan Türkiye için bir kayıp ve utanç yıllarıdır. Nedeni niçini? son 11 yılı irdelemek olası çünkü yaşayanlar için çok yakın tarih! 1950-1960 dönemi ise o günleri yaşamamış olanların nötr halde, yansız ve objektif olarak okunarak takip edilmesi ile mümkün olup, yapılan yanlışları, yanlış yapanların yanlışları niçin hayatları ile ödediklerini daha sarih olarak anlamış olacaklardır.

İğneleme ile vurgu yapılanlar ve onların meydana gelmesine sebeb olan idareci geçinenler elbette devirlerini tamamlayacak, kendilerinden önce hesap verip cezasını çekenler gibi onlarda hak ettikleri cezaları bulacaklar, bu gün ziyaret etmekten imtina ettikleri Silivri Guantanamosu belkide son ikametgah adresleri olacaktır.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.