Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.02.13, 15:09   #11
Snelman
Üye

Snelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 4
Mesajlar: 48
Ettiği Teşekkür: 58
Aldığı Teşekkür: 204
Rep Derecesi : Snelman Karimasını arttırmak için doğru yerdeSnelman Karimasını arttırmak için doğru yerdeSnelman Karimasını arttırmak için doğru yerdeSnelman Karimasını arttırmak için doğru yerdeSnelman Karimasını arttırmak için doğru yerdeSnelman Karimasını arttırmak için doğru yerdeSnelman Karimasını arttırmak için doğru yerdeSnelman Karimasını arttırmak için doğru yerdeSnelman Karimasını arttırmak için doğru yerdeSnelman Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Diziler ve Toplumsal Çürüme

1.ve 2. Dünya Savaşları sırasında sansür ve yanlış bilgilendirme olarak algılanan propaganda daha sonra git gide artan oranda düşmanı ruhsal çöküntüye uğratmak için psikolojik bir mücadele aracı olarak kullanılmıştır.

Sanatın politika için kullanılmasının uzun ve köklü bir geçmişi vardır. Tarihte krallıklar,impatorluklar sanatı zaferlerini yüceltmek, düşmanlarına gözdağı vermek amacıyla kullanmıştır.

Ortaçağ boyunca da sanat politikaya bağlı gelişmiştir.Görünüşte Hıristiyanlığa ait temaları anlatan Ortaçağ sanat eserleri, genellikle sanatçıları görevlendiren kilisenin ideolojik çıkarlarını desteklemiştir.

Peki ya kapitalizmin propagandası? Birçok yazar imgeye boğulmuş kapitalist tüketimcilik ortamındaki egemen ideolojik davranışların yaygınlaştırılmasını Hollywood filmlerini, tv rehberlerini, reklamları ve kitle iletişim araçlarının diğer alanlarını analiz ederek ortaya çıkarmıştır.

Hem Rusya’da hem de Nazi Almanyası’nda Hitler’in, sinemanın resimden çok daha güçlü bir etkileme aracı olduğunun farkına vardıklarını ve propaganda yöntemlerini özellikle bu araç üzerinden sürdürdükleri belirtilir.
__________________
Ne seattle, ne genova, ne latin amerika'da
ne hindistan'da bir arayışta, özgürlük içinde özgürlük kafanda özgürlük, özgürlük sen nerdeysen orada!
Snelman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Snelman'in Mesajına Teşekkür Etti.