Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.02.13, 16:24   #46
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Toplumun parmaklarıyla gösterdiği kavram: Eşcinsellik

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Şahinoğlu Mesajı göster
Öncelikle belirteyim, ben de eşcinselliği doğal bir eğilim olarak görenlerdenim. Sevgili Özgürlük'ün herhangi bir yere gidip kendini savunmak istemesi kara mizahın dibidir esasına bakılırsa da, nasıl bir ırkçılıkla karşı karşıya kaldığını düşününce insan çıldıracak gibi oluyor. Tercih sebebim olmadığı için tam olarak anlayabilmem mümkün değil. Ufak bir empati bile yeterli olabiliyor bunun için.

Bir insanı ait olduğu ırka, dinine/dinsizliğine, cinsel tercihine, tuttuğu takıma, siyasal fraksiyonuna göre değerlendirmekten ziyade; hayattaki münferit icraatları ile ilgilenmek rasyonel ve insana yakışır bir seçim olacaktır.

Söz gelimi, ben bir Çerkes'im. Arkamızdan kim ne söyler bilmemem ama, bir tanışma esnasında konu buraya geldiği vakit en çok duyduğum söz: "aaa Çerkesler çok asil ve yiğittir (yiyit)." Ulen ne biliyosun, belki ben beyaz kadın kaçakçılığı yapıyorum? İyi bir insan olmamdaki temel ölçüt Çerkes olmam mıdır? Ya da Kürt'sen kötüsün, hele bir de aylardan temmuz ise ve sen Kürt-Alevisi isen ayvayı yedin. Bahsi olunan kişi belki dünyanın en iyi insanı ama yargılandı ve idam edildi. Haydi selametle, toprağı bol olsun. Örnekleri çoğaltmak mümkün.

Ezcümle, insana insan olduğu için değer verelim. Eşcinsellerin de içinde kötü insanlar olacaktır ve bu doğaldır. Bütün bir zümre külliyen iyi olamaz ya da külliyen kötü. Yukarıda saydığım kriterlerden daha önemli şeyler var bu hayatta. Herkese önyargılardan, ırkçılıktan uzak ve mutlu bir hayat diliyorum.

Harika bir yorum.

Özgürlük, kendini bu kadar net ifade etmeni maalesef! takdirle karşılıyorum. Aslında olması gereken bir şeyi yapıyorsun ama öyle bir toplum olduk ki, insanları o derece kötü yargılayıp asabiliyoruz ki, kendini ifade eden açık sözlü ve yürekli insanlar bile artık bir şekilde kendini gizleme ihtiyacı hissediyor...

Doğal olanı yapmak artık "Medeni Cesaret" olarak taltif görmekte ya! bu nedenle ben de medeni cesaretinden dolayı kutlarım seni.

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.