Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.02.13, 00:06   #62
Ozgurluk
Üye

Ozgurluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 167
Aldığı Teşekkür: 602
Rep Derecesi : Ozgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Toplumun parmaklarıyla gösterdiği kavram: Eşcinsellik

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Snelman Mesajı göster
Galiba olaylara çok ayrı pencerelerden bakıyoruz siz cinsel zevk olarak ele alınmış bir yazıyı örnek gösteriyorsunuz,oysa benim anlatmaya çalıştığım travmaların zevk ile bir alakası yoktur.Aksine bu travmalar unutulmak istenen bastırılmış duygulardır ve sözüm meclisten dışarı pek çok psikoterapiste göre bu bastırılmış duyguların ortaya çıkması eşcinsellik eğilimini artırıyor.Bu demek değildir ki her tecavüze uğrayan eşcinsel olacaktır bu yanlış bir genelleme olur,ama bu durum bazı insanlarda travmalara yol açar bu travmalar insanları farklı eğilimlere yöneltebilir.
Suna inanin, bir insani 100 derece kaynar suya atsaniz onun egilimlerini degistiremezsiniz. Cunku egilimleri beynin belli bolgeleri duzenler. Ve insan beyni oyle bir sey ki, milyarlarca hucreden soz ediyoruz.

Bugun bir heteroseksuel hadi ben artik kendi cinsime ilgi duyayim diyemeyecegi gibi, bir homoseksuel de hadi ben heteroseksuel olayim diyemiyor. Zaten bu mumkun olsaydi, toplumdan bu kadar dislanan bu insanlar mutlaka cogunluga uyardi. Ve icindeki duygulari tamamen bitirirdi. Keske elde olsaydi, keske degistirilebilen etkenler olsaydi.

Eger bu soyledigimiz dis escinsel yapici etkenler varolsaydi, bugun cinsel egilimler rahatlikla terapilerle degistirilebilirdi. Bizler psikolojik terapilerle bir insana her turlu travmayi suni sekilde bile yasatabilir, tedavide bunu kullanabiliriz. Ozellikle de tip disinda davranisla ilgilenen psikologlar.

Bizleri anlayabilmenizin en guzel yolu empatidir:

Haydi, dusunun ki oyle bir Dunya'da yasiyorsunuz ki cogunluk homoseksuel. Ve siz heteroseksuel oldugunuz icin yadirganiyor, asagilaniyor, tacize ugruyor, tedavi edilmeye calisiliyor, hakkinizda her yerde tartisiliyor, hasta diye damgalaniyorsunuz.

Size diyorlar ki, gunah isliyorsun! Cabuk degis! Cehennemde yanacaksin! Bunu nasil tercih edersin! Boyle tercih olur mu!

Sorun kendinize, ne zaman tercih ettiniz? Peki su halinizi degistirmeniz mumkun mu ?

Ufacik da olsa empati, aslinda tum homofobiyi ortadan kaldirabilir. Ama maalesef bugun durum o kadar vahim ki, program yapimcilari bile escinsel olduklari sanilacak diye program konusu yapmaktan cekiniyor.

Toplumda hep su muhabbet gecer ya, gay mısın oluuuummmm ?

Aslinda durumumuz hep bir kufur gibi lanse edilmeye calisilir. Ne kadar aci degil mi ?

Dusunun, elinizde olmayan bir durumunuz insanlarca birbirine kufur amacli sarfediliyor. Biz buna sadece escinselligi demeyelim. Oyle dediysem Arap olayim! Arap olmak suc mu ? Koca burunlu! Koca burunlu olmak suc mu ? gibi gibi ...

Ne uzun konular aslinda ... Ne benim anlatmaya gucum yeter, ne sizin dinlemeye ...

Yine de hepinize tesekkurler, bir nebze bakisiniz degisebilmistir diye umuyorum.

Hos zaten bu ortamda tek bir homofobik insana rastlamadim. Bu da sevindirici olsa gerek
Ozgurluk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Ozgurluk'in Mesajına Teşekkür Etti.