Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.02.13, 12:37   #18
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: ''AKIL'' mı? ''MANTIK'' mı? ''KALP'' mi?

Aşk sandıkların tutkuya, tutku alışkanlığa dönmüş, alışkanlıklar istifade etmek üzere el altında hazır ve nazır olarak bulunması gerekenler diye nitelenmişse, bu anlayışın hakim olduğu yerde sevgi ve aşk tan söz edilemez, bu durumda mantığı bu anlayışın içinde hakim kıldığınızda aşk, tutku, sevgi sandıkların alanı terk eder ve geriye alışkanlıklar kalır. Alışkanlıklara alışanlar ve bunu kanıksayarak mantık çercevesinde hayat sürenler, aşk ve sevgi sözcüklerini çokça telaffuz edenlerden daha mutlu olurlar.

Hümanist anlayışta her insanı sevmek ve saymak vardır. Her sevdiğimiz kişiye aşk tutkusu ile bağlanamayız. Bastırılmamış cinsel şehevi duyguları aşk ve sevgi yerine koyamayız.

Tüm yaşam alanında her karar ve yaklaşımlarımızda aslında duygularımızın aktive edilmesinde yine mantık ön plandadır. Mantığın olmadığı alan ise yerini doğmatizme bırakır ki, mantıksızlığın hüküm süreceği bu alanda sevgi ve aşk gibi tutkular olmaz fanatizim yanında koşullandırılmış militan vardır.

Son söz, içinde mantığın olmadığı aşk ve sevgi sevgi değil tutkudur.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.