Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.02.13, 14:41   #11
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21549
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Tanrı ile Kul

Sn. No Pasaran,

Öncelikle yazımı okuyarak düşüncelerinizi aktarmanızdan memnun oldum ve teşekkürlerimi sunarım. Burada şunu ifade etmek isterim ki ben bir ilahıyatcı değilim. Ama inandığım din olan İslam'ı acizane ulaşabilidğim tüm detaylarına kadar irdelemeye, öğrenmeye, öğrendiklerimi paylaşmaya çalışan bir vatandaşım. Amacım İslam adına hareket ettiğini söyleyenlerin İslam adına hareket etmede yetkili olmadıkları, yeri geldiğinde İslam Peygamberine dahi verilmemiş hak ve görevlerin kullanılmaya kalkışılması, İslam'da olmayan Azizlik olgusunu, Şeyh Şıh gibi insanları ululayarak Veli ve Aziz kılmalarıdır.

Kur'an bir ayetinde tefrikalara bölünmeyin demesine rağmen, İslam temel kuralı "TEVHİD veTAKVA" iken tarikat cemeat, tefrika ve mezheplere bölünmelerinin yanlışlığını vurgulamaya çalışan bir vatandaşım.

Yine Kur'an öğretilerinden hareketle, İslam'da saçın sakalın kutsal kılınmadığını, şekilcilik denilen ve belli şekli kıyafetlerin İslam'a endekslenemeyeceğini konu ile ilgili bilgi noksanlığı olanlara anlatmaya çalışıyorum. Siz zaten Allah adına insan öldürmenin ne demek olduğunu yorumunuzda güzel şekilde ifade etmişsiniz.

Ayrıca bir konu daha tarafımdan tüm yazı ve yorumlarımda vurgu yaptığım gibi, hiç bir insanın günümüzde Tanrı avukatlığına soyunamayacağını, yaratanın böyle bir şeye ihtiyacı olmadığını anlatmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken asla ve haşa İslam dinini hafife almak, değerlerini ve öğretilerini tevil yöntemi ile dinci gurupların yaptığı gibi çıkarlarımıza alet etmek gibi bir düşünce içinde olmayız olanları da deşifre etmekten çekinmeyiz.

Saygılarımla efendim.