Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.02.13, 08:45   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart 12 haziran seçimleri ve önemli tespitler

12 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE ÖNEMLİ TESPİTLER

Yazar çizerler, sosyoloğlar, siyaset bilimciler, siyaset duayenleri, ve toplum mühendisi olanlar, Atatürk milliyetcisi olanlar önemli müşterek tespitlerini ortaya koyarak ve kamu oyuna deklare ederek, AKP'nin yeniden parlemento da sayısal çoğunluğa erişerek Hükümet etmesi halinde Türkiye Cumhuriyeti devletinin başına gelecekleri seçimlerden önce biliyorlardı, büyük basiret ile adeta yaşanacakları görüyor ve büyük kaygılar taşıyorlardı. Kaygı duyulan ne varsa o tarihten bu güne kadar teker teker hayata geçti ve geçirilmeye devam ediliyor.

Türkiye Cumhuriyeti adına daha ne kadar açmazlar ve sorunlar yaşayacaklarımızın ve yaşanacakların farkında olanlar, olmayanlar ile paylaştı, uyarmaya çalıştı, aynı gemi içinde olduğumuz anlatıldı, gemi su alıyor batmak ve parçalanmak üzere dendi, tüm bunlar anlatılırken kan uykusunda uyuyanlar, hiptonize olanlar anlatanların yüzüne aval aval bakıyorlardı. Şimdi lütfen 3 Kasım 2002 tarihinden bu gün 16.02.2013 tarihine kadar Atatürk Cumhuriyetinin ve devletinin Cumhuriyet temel felsefesinin başına gelenler ve Türk milletine yaşatılanları sinema şeridi gibi bir gözden geçiriniz nerden nereye geldiğimizi ülke adına lütfen tahlil ediniz.

Bizler ülkede Atatürk milliyetçiliğinden, devrimlerinden, ilkelerinden yana olmayan bir siyasi iktidar ile karşı karşıya kalırken ve bunlara karşı koyacak sağlam muhalefet ararken güvendiğimiz dağlara kar yağdı muhalefet arar hale geldik.

"YCHP" idari saflarında görev alanların yeniden yapılmasını istedikleri Anayasa için desteklerini sunacaklarını, Anayasa'ya matuf Cumhuriyet temel felsefesi ve nitelikleri ile bağdaşmayan söylemleri, gerici ve İRTİCA odakları ile girift hale gelen bölücü terör örgütü ve liderleri ile bütünleşen AKP, ile bir arada bir masada Anayasal suç işleyerek üzerine yemin ettikleri Anayasa'yı değiştirmeye çalışmaktadırlar. Adeta AKP yanlısı davranış, AKP düşüncelerine, düşünce birliğine katkı sunan haller, muhalefet den beklenmeyen tezahürler, adeta onlara destek çıkan davranış biçimleri, Atatürk milliyetçileri tarafından hem yadırgandı, hem şaşırıldı hem hayretle karşılandı ve muhalefet davranışlarının ülkeye vereceği zararlar kaygu ile izlenmeye devam etmektedir. Gözlemlenen, karşı karşıya kalınan gerçekler, Atatürk milliyetcisi CHP'lilerin yanında milyonlarca Türk vatandaşını rahatsız etmiştir.

>10.06.2011.. Seçimlere 2 gün kala tüm dost meclislerinde, ulusalcıların mekanlarında, Atatürk millyetçiliğini şiar edinenlerin dergahlarında, yurtseverlerin bergahlarında vurgu yaptığımız konuştuğumuz hayata geçirilmesi gereken gerçek ne idi?

>İstedik ki Türkiye sathında 31 adet bağımsız güç birliği adayları yanında Tuncay ÖZKAN' da seçimlerde başarılı olsun AKP karşıtı bir dengeleyici güç olarak meclise girsinler dedik olmadı, ne yazık ki başarılamadı. Hoş Silivri Guantanamosunda tutsak olan Mustafa Balbay, Mehemet Haberal, Engin Alan vekil seçildi de ne oldu? Parlementoya girmeleri engellendi ve halen parlementer olarak görev yapmalarına izin verilmiyor. Bu dahi Türkiye için bir açmaz!

Bu başarısızlığın sonucunu tahlil ve irdelemeye kalkarsak, bu yola baş koymuş tüm Atatürk milliyetcilerinin kusurlarını görürüz.

YCHP söylemlerinin çoğuna katılmamamıza rağmen Bağımsız Güç Birliği adayları yanında kerhen de olsa YCHP ye oy vererek hiç değilse AKP nin tek başına Hükümet kuracak parlemento sayısından mahrum bırakmak ilke olarak sağlanmalıdır diye düşündük, istedik olmadı.


>Bir çırpıda ve bir seçimle AKP nin ülke üzerinden silkelenmesi, karanlık, gerici, işbirlikci yanının ülke hayatından çıkartılması zaten mümkün değildi. Sosyo ekonomik, sosyo kültürel yapımız yanında eğitim ve kültür seviyemiz ile AKP ve zihniyetini bir çırpıda millet hayatından çıkarmaya yetmeyeceğini biliyorduk.

> Ancak: TSK kendine şiar edindiği ve iç hizmet kanunu 35 md. şümulüne ve misyonuna sadık kalarak yönetime gerekli uyarıyı bir müdahale içine girmeden yaparsa, AKP' bir çırpıda ülke hayatından çıkamaz ama hiç değilse Cumhuriyet değerleri açısından yola gelir dedik olmadı başaramadık.. Çok muhalefet etsek de, uygulamalarından hoşnut kalmasak da, ülkenin kötü gidişatını gözlemlesek de bunun izalesi için bir askeri müdahaleden yana olmadık, bu şekilde olmasını da ayrıca istemeyiz. anti militarist yapımız buna manidir.

TSK iç hizmet kanunu 35 md. si verilmiş olan bir görevin tanımı ile ilgilidir. Tanımlanan şekilde bir halin vukuu olduğuna kanaat hasıl olur ise, Cumhuriyeti korumak ve kollamak artık kaçınılmaz olmuşsa ki bize göre olmuştur ve yapılacak başka bir şeyde kalmamışsa inisiyatif artık TSK dadır. Törpülenmiş pasifize edilmiş bu haliyle de TSK nın şimdilk inisiyatif koyacak durumu da kalmamıştır.

>Olan olmuştur. Mücadele etmeye devam! Vatan ve millet birliği uğruna baş koymak, bu uğurda hayat ve hürriyet yitirmek herkesin başına gelebilir. "Ölen ölür kalan sağlar bizimdir" dersek mücadeleyi sürdürürsek, toplumsal basireti bağlanmış, AKP eliyle milletin başına geleceklerin farkında olmayanları, şu veya bu sebeple AKP'ye oydaş olmuşları bire bir markaj'a almak ve AKP metotları gibi metotlar uygulamadan bilinçli şekilde uyarmak en azından gelecek ilk seçimlere hazırlayarak bu belayı ülke üzerinden atmak ilke ve şiar'ımız olmalıdır.

16/02/2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.