Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.02.13, 00:42   #25
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 784
Ettiği Teşekkür: 28194
Aldığı Teşekkür: 33967
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eminönü'nün Halinden Memnun Değilim!

Sayın ala'turka,

Diyelim ki ben orada çingene demedim de, sakız gibi yapışan dükkan sahipleri dedim. O dükkkan sahipleri Çinli'de olabilirdi, o zaman da sakız gibi yapışan Çinliler derdim ve yine genellemiş olurdum, ki bu hep böyle de yapılmakta. Bu cümlenin neresinde olurdu ayrımcılık yapmak? Ben bu insanlara çingene dediğim için mi ayrımcılık yapmış oluyorum. Sonuçta Türkiye'de yaşayan bir Romen topluluğu var değil mi? Bunlara biz eski Yunanca'da Mısırlı anlamına gelen Çingene diyoruz.

Ben eğer Eminönü'nde sağımda solumda beni rahatsız eden kişilerin çingene olduğunu biliyorsam, onlardan çingene diye bahsetmemdeki mahsur nerede? Aynı şekilde dilencilerden rahatsız olduğumuz zaman, o kişilerden dilenci diye bahsetmiyor muyuz?

Mutlaka her topluluğun arasında yanlışı da, doğruyu da yapan vardır, ama onlardan bahsedildiği zaman da çoğul olarak konuşulur.

Bu bağlamda beni ayrımcılık yapmakla suçlayıp, davranışımın çok ilkel ve insan onuruna yakışmayan bir davranış olmasını söylemekle, asıl siz bu davranışta bulunmuş oluyorsunuz. Çünkü ben cümlemin hiç bir kelimesinde ayrımcılık yapan bir imada bulunmadım.

Lütfen dediklerimi saptırmayın.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.