Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.02.13, 14:31   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Baykal’dan siyaset dersi!

Sn.Lale,

Bakınız bu yazıyı buraya alarak güzel bir şey yaptınız. Deniz Baykal çok uzun süre Atatürk'ün partisi olan CHP'nin genel başkanlığını yapmış, siyaset bilimi açısından dolu, iyi bir hukukcu ve devlet adamı. Bu hasletleri ile yeniden sahaya inmek değil amacım; CHP'nin temel çizgilerine dikkat çekmektir derken, CHP adını, YCHP'ye çeviren, genel başkanlığa gelmeden önce doğruluk ve dürüstlük adına çıkışları ile insanların beğenisini, sonrada söylemleri, çıkışları ile o beğenileri antipatiye dönüştüren Kemal Kılıçdaroğlu ve YCHP idari saflarında olanlara bir uyarıdır.

Neydi? CHP'nin temel çizgisi. Cumhuriyetçilik, Laiklik, Halkçılık, Devletçilik,Milliyetçilik, Devrimcilik.

Atatürk'ün ve tüm Cumhuriyet temel değerlerinin ana başlığı olan 6 adet umde aynı zamanda devletinde temel ana unsurlarıdır. Bir çoğu değişmez ve değiştirilmez olarak, değiştirilmesi teklif dahi edilemez umdeler olarak Anayasa hükmü olarak karşımızda duruyor.. Bunlara bağlı olarak Anayasa 174 md. ile koruma altına alınan 8 adet devrim kanunu halen ve geçerli olarak Anayasa hükmü olarak karşımızda duruyor.

Acaba ne olduda Eski genel başkan, yeni genel başkanın dinleme lutfunda bulunmadığı TBMM si gurup kapalı toplantısında konuşma yapma ve yeni genel başkan ve idare heyetini uyarma ve temel çizgilerden sapıyorsunuz kendinize gelin deme gereği duymuştur.

Biz Atatürk'de birleşelim, birleşecek çatıyı şimdiden belirleyelim ve o çatı altında bir blok halinde AKP karşısında duralım derken Sn. Baykal'ın söylediklerinin bir benzerini ifade ediyorduk. Bu gün de aynı şeyleri söylüyoruz.

Bakınız dün BOP eş başkanı imam hazreti Recep Tayyip İl başkanları toplantısında seçimlere yani mahalli seçimlere 13 ay gibi bir zaman kaldığını, bu seçimin kendileri için hayat memat meselesi olduğunu, kazanırlarsa yeni sayfa açacaklarını, kazanamazlarsa sayfayı tümden kapatma zorunda kalacaklarını ifade ederek, seçim sathı mailine girilmiş ne pahasına olursa olsun mahalli seçimleri kazanmak zorundayız derken Türk milletini ve oylarını sarfı nazar ediyordu.

Uyanık olmaya ve uyanık olmayanları uyandırmaya mecburuz.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.