Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.02.13, 11:56   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5976
Mesajlar: 25,788
Ettiği Teşekkür: 100617
Aldığı Teşekkür: 141453
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Öcalan’ın Kondomu Devletten

Öcalan’ın kondomu devletten
Devletten evlilik isteyen Öcalan'a bir müjde daha geldi. Kondomunu devlet verecek...

Her fırsatta evlenmek istediğini belirten teröristbaşı Öcalan, evlenmesi durumunda devletten kondom ve cinsel gücü artırıcı ilaç desteği de görecek.

Mahkûmların eşleriyle özel odada görüşmelerinin yolunu açan yasanın ardından uygulamanın detaylarının yer alacağı yönetmelik de şekillenmeye başladı. Çok tartışılan, “Gardiyanlar kapıda mı bekleyecek?” sorunu kamerayla çözülecek. Mahkûmlar için odaya prezervatif konulacak, kantinde Viagra satılabilecek…

Mahkûmların eşleriyle görüşmelerine imkân tanıyan yönetmeliğin yazımına başlandı. Ana hatları belirlenen yönetmeliğe göre olumsuz durumların önüne geçmek için özel odanın önüne kamera yerleştirilecek; herhangi bir şiddet olayı yaşanmaması için odanın içine panik butonu konulacak. Psikososyal uzman, şiddete karşı önlem olarak özel görüşmeye girecek eşi dinleyerek, görüşmek isteyip istemediğini soracak. Hazırlanan yönetmeliğin ayrıntılarına Habertürk ulaştı. İşte ayrıntılar:

SESSİZ KAMERA
Güvenlik amacıyla özel odanın önüne istenmeyen durumlara karşı kamera yerleştirilecek ancak bu kamera ses kaydetmeyecek.

PANİK BUTONU
Mahkûmun eşi için özel odanın içinde ‘panik butonu’ olacak. Eş, panik butonuna basarsa içeri girilip müdahale edilecek.

GARDİYANIN YERİ
İnfaz koruma memurları, özel odaya yakın olmayacak ancak olumsuzluklara müdahale edebilecek bir noktada bekleyecek. İçerideki eş, duvarı yumruklarsa ya da bağırırsa gardiyan müdahale edecek.

SIKI KONTROL
Girişte üst araması olacak. İçeriye delici, kesici herhangi bir alet sokulamayacak. Yönetmeliğe açık şekilde yazıldı; içeri hiçbir ilaç alınmayacak.

CİNSEL GÜCÜ ARTIRICI HAP ORTADA
Mahkûm cinsel gücü artırıcı ilaç isterse bununla ilgili bir engel yok ancak yanında ilaç getiremeyeceği için içeri sokulmayacak. Kantinde satılmasına ilişkin herhangi bir engel de yok.

GARDİYAN SEÇİMİ
Gardiyan cezaevi müdürünün tercihi ile belirlenecek. Hizmetine, sağduyusuna ve liyakatine güvenilen isim belirlenecek.

PSİKOSOSYAL UZMAN
Şiddeti önlemek için psikososyal uzman, görüşmeye gelecek eşi dinleyecek. Buluşmak isteyip istemediğini soracak. Buna gerekçe olarak mahkûm eşinden daha önce şiddet gören ve mahalle baskısı nedeniyle görüşmeye gitmek zorunda kalan eşlerin durumu dikkate alındı. Eş, “Görüşmek istemiyorum” derse görüşme olmayacak.

PREZERVATİF
Yönetmelikte, “Doğum kontrol malzemelerini cezaevi yönetimi sağlar” ifadesi yer alacak. Sağlık ocaklarından temin edilecek prezervatifler özel odaya konulacak. Mahkûm, kalitesini veya ebadını beğenmezse, cezaevi kantininden satın alabilecek.

EVLİ MAHKÛMLAR
Aynı cezaevi kampusu içindeki evli mahkûmlar görüşebilecek. Ancak başka cezaevindeki evli mahkûmlar aynı ilde olsalar da eş görüşmesi yapamayacak.

YENİ EVLİLİKLER
Yeni evlilikler konusunda herhangi bir engel yok. Hatta teşvik edici bir uygulama olarak görülüyor.

GECE İZİN YOK
“En geç akşam 17.00’de görüşme başlar” hükmü getirilecek. Yani görüşmeler genelde erken saatlerde yapılabilecek. Akşam 17.00’de başlayan görüşme 20.00 gibi sona erecek. Gece yarısı ya da geç saat görüşmeleri uygun görülmüyor. Odanın geceleri boş tutulması planlanıyor.

Kaynak
__________________


Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.