Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.02.13, 20:18   #1
Ekin
Çiçek Delisi

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 1177
Mesajlar: 9,046
Ettiği Teşekkür: 30924
Aldığı Teşekkür: 40783
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Mektep Kalmadı Medrese Verelim | Neşe Doster

Mektep Kalmadı Medrese Verelim


NEŞE DOSTER

Birinci haber:

2012 Mayıs ayında yabancılara mülk satışında “karşılıklılık ilkesi” kaldırılıp üst sınır 2.5 hektardan 30 hektara çıkarılınca yabancılara taşınmaz satışlarında patlama yaşanmış. 6- 7 ay içinde 90 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca görülmemiş bir ilgi olmuş. Yabancılara 23 milyon 525 bin 758 metrekare taşınmaz satışı yapılmış. Böylece 13 bin 574 yabancı Türkiye’de mülk sahibi olmuş. Satışta en çok toprak sırasıyla Yozgat, Konya, Nevşehir, Kahramanmaraş ve Batman’dan alınmış. (21. 01. 2013, Cumhuriyet, Mahmut Lıcalı’ını haberi)

İkinci haber:

Son günlerde basında yer alan bazı bakanların değiştirileceği haberi üzerine tıp profesörü olan sağlık bakanı şunları söylemiş; “Görev değişikliğinde bize verilecek göreve bakarız. Aktif bir görev olursa onunla devam ederiz. Değilse ailemizle, çoluk çocuğumuzla ticaret yaparız”

Her iki haber de, iktidarın muhafazakârlıktan anladığının, son heceden ibaret olduğunu, yani işin kâr kısmının esas alındığını gösteriyor. Bu ne bitip tükenmek bilmeyen bir ticari hırstır böyle…

Üçüncü haber:

Ankara’da tarihi öneme sahip, yıllardır pek çok oyuna ev sahipliği yapan Akün ve Şinasi sahneleri satışa çıkarılmış. Ülkede bir kültür bakanı olsa konu öncelikle onu ilgilendirirdi, ama yok. O nedenle iş başa düşüyor.

Dördüncü haber:

İktidar partisine mensup borçlu belediyeler, kendi sınırları içindeki camileri satmaya başlamışlar. Seçim kampanyalarında dillerinden dini, imanı, ellerinden Kuran’ı düşürmeyen muhafazakâr, mukaddesatçı, maneviyatçı, mümin belediye başkanları cami satarken, dindar halkımız da onları seyrediyor.

Yazının başlığına dönelim. Mektep görmese de medrese görenlerin yoğun olduğu, beşik ulemasının rağbet gördüğü, sohbetlerden duyduklarını aktaran meşveret aydınlarının “kanaat önderi” diye pazarlandığı ülkemizde, artık şaşıramıyoruz maalesef. Çoğunluk, çalışmadan yan gelip yatıyor, başbakanın talimatı doğrultusunda 3 yerine 5 çocuk planları yapıyor, hepsinden önemlisi “bana değmeyen yılan bin yaşasın” sözünü ilke ediniyor.

Ayrıca ne demiş atalarımız?

- Pişmiş aşım, ağrısız başım.
- Gelen ağam, giden paşam.
- Köprüyü geçene kadar, ayıya dayı.
__________________Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.