Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.02.13, 07:10   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11424
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Liyakat üzerine

LİYAKAT ÜZERİNE

"Ahde Vefa" Nedir, Bilir misin?
 

"Ahde Vefa" nedir, bilir misin?

"Vefa arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır. Vefa; dostluğun asaletine, bir dua sonrası verilen sözlere, hayallere ihanet katmamandır. Vefa; ötelerin sonsuz mükafatı karşısında, cehennemi hafife almaman, ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır."
(Mevlana)
 


"Ahde vefa gösterin. Çünkü ahid bir sorumluluktur."
(KUR'AN İsra Suresi, 34 ayet)
 

Ahde Vefa, sözünü yerine getirme, sözünde durma, sevgi, dostluk ve bağlılıkta kararlılık, milli, ulusalcı olarak duyarlı yurttaş olmak ,Atatürk milliyetçiliği, Atataürk devrimleri, ilkeleri konusunda sorumluluklarını yerine getirme anlamlarına gelir.


Tuncay ÖZKAN adında şu anda Silivri Guantanamosunda tutsak, durmadan benim suçum nedir? Bana söyleyin diyerek 5 yıla yakın zamandır hücrede olan, Cumhuriyet mitingleri düzenleyicisi ve Atatürk ilkeleri savunucusu bir yurtrsever var.

Bu yurtsever, Atatürk ilkelerinden hareketle Bizkaçkişiyiz isimli oluşumda sayıları binleri bulan yurtseverleri, Atatürk ilkelerine Ahde Vefa duyguları ile bağlı insanları bir araya getirmiş, dahası meydanlarda CUMHURİYET MİTİNGLERİ için bu düşünceleri paylaşan milyonlarca insanın yığılmasında en büyük aktör ve liderlerden biri olmuştur.


Tuncay ÖZKAN, bu gün 1950-1960 dönemi arasında en büyük siyasi hataları yapan ve bu hatalarını arzu edilmemesine rağmen hayatı ile ödeyen Adnan Menderes dönemine bire bir özenti içinde olan Menderes ve taifesinin, geçmişte yaptıklarının aynını misli ile fazladan yapan AKP Başbakanı BOP eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi garez ve kinine, Cumhuriyet mitinglerinin verdiği ruh bozukluğunun hezayanına maruz kalarak Silivri zindanında hükümsüz hükümlü olarak olarak ömür tüketmektedir. Yaklaşık 5 yıldır bu çile ona yaşatılmaktadır. Bununla tatmin olmayan AKP ve onun militan Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in mesajından anlıyoruz ki, parlemento’ dan çıkarılacak bir kanunla sorgusuz sualsiz, hükümsüz olarak Silivri zindanında ömür tüketmek AKP kanunu ile en az 6 yıl olacakmış.
 
İslam Kitabı Kur'an gerçek iyileri, "ahidleştiklerinde ahidlerine vefa gösterenler" ifadesiyle tarif eder.Vefa; tam, mükemmel, içten, sağlam ve sarsılmaz kalp bağlılığıdır. Ulusal değerler için bu bağlılığın bizde olmadığını kimse söyleyemez. Cumhuriyet mitingleri öncesi ve sonrası için kendimizi sorgularsak acaba gerçek manada ulusal çıkarlarımız Atatürk milliyetçiliği ve devrimleri adına, çocuklarımızın geleceği adına neslimizin bekası ve selameti adına ülkenin başına musallat olmuş emperyalistlerden, içerideki onların işbirlikçisi çıkarcı uşaklarından kurtulma adına ve Tuncay ÖZKAN'lar ile yapılan ahitler adına üzerimize düşeni yapabildikmi?
 

Bu gün TSK'ya yapılanlara bakınız! ve 1950-1960 yılları arasında TSK'ya yapılanlarla rahmetli İnönü'ye yapılanlarla ve hazret AKP Başbakanının İsmet İnönü hakkında pervasız ve hayasızca söyledikleri arasında bir fark varmı?


İRTİCA bu memlekette Atatürk milliyetçiliği ve devrimleri ve idari umdeleri karşıtı olarak varmı? var! İRTİCA ve Emperyalistler ülkenin teslim alınması ve bölünmesi için işbirliği içindemi? Evet! AKP Atatürk idari umdelerinin en önemlisi olan Laiklik karşıtı odak olmakla mahkum olmuşmu? Olmuş! Aldığı tüm karar ve uygulamalar, çıkardığı tüm kanunlar, mahkumiyetinden dolayı meşruiyeti açısından tartışılır hale gelmişmi? Gelmiş! AKP'nin uygulamalarının geçmişte DP'nin ulaştığı 427 milletvekili sayısı ile Atatütk ilkeleri karşıtı uygulamalarından ne farkı kaldı?


Adnan Menderes; "Bu millet isterse şeriatı bile geri getirir" demişti, hatalar zinciri öylesine büyüdü öylesine içinden çıkılmaz hale geldiki sonunda bunun bedelini hayatları ile ödediler.
Bu gün AKP uygulamalarının DP ve Adnan Menderes uygulamalarından bir farkı kalmamıştır. tüm bu anlayışların ceremesini Tuncay ÖZKAN vb yurtseverler çekmektedir.

Bizler üzerimize düşeni yapamadıysak henüz her şey bitmiş değildir. Bizkaçkişiyiz hareketi gibi oluşumlar belki yeni bir reorganizasyon ve birleşme içindeCumhuriyet mitinglerinin devamında oalacağı, olabileceği etkinlikler için elini taşın altına koymaya çalışmalı Tuncay ÖZKAN ile Ahde Vefa'nın ölçüleri yerini bulmalıdır diye düşünürüm.
 
Asrın yeni bir umdesi var,
hak kapanındır.
Söz haykıranın,
mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye,
kavuk sallamayınca,
Kürsî-i liyakat, pezevenk, **** olanındır.
Neyzen Tevfik
 

Ömer Hayyam, 800 küsür yıl önce sanki bu günleri görmüş aşağıdaki mısraları bu günün, Türkiye din tüccarları irtica militanları için yazmış gibi:
 

"İçin temiz olmadıktan sonra,
Hacı hoca olmuşsun kaç para,
Hırka, tespih, post, seccade güzel,
Ama tanrı kanar mı bunlara?"

20.02.2013
Mustafa Akten


__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.