Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.02.13, 13:37   #21
Cem
Üye

Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 4
Ettiği Teşekkür: 32
Aldığı Teşekkür: 235
Rep Derecesi : Cem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bir Amaç Uğruna Ölmek Ahmaklıktır

Bence kisinin inancina dusunce yapisina bagli bir durum bu.

Ben dogmadan once olmadigimiz gibi, olunce de yok olacagimizi savunurum. Hic bir dini inanca sahip degilim ve bilincli bir yaratici oldugunu da dusunmuyorum.

Bu nedenle, hayat benim icin mutlu olmak ve sevdigim insanlari mutlu etmek uzerine kurulu cunku sonrasi yok.

Bir amac icin olmek dusuncesi karmasik o sebeple. Bir amac icin olsem yok olacagim icin gerceklesip gerceklesmedigini bilemem. Bir amac icin yaptigim seylerin sonucunu gorebilmek icin de yasamam gerekiyor. O nedenle, bir amac icin olmek sadece baskasinin " Vay be adama bak neler yapmis" demesini saglar ki bunu da yok oldugu icin kisi, bilemez.

Aile icin hersey goze alinabilir, ama suan ki durumu goz onune alirsak vatan icin olmek bosa giden bir hayattir. Hic bir sekilde cozumu icin adim atilmayan, atiliyormus gibi gorunen bir sorun icin, karsinin canina kiymak veya canindan olmak anlamsiz ve intihar etmekten farksiz.

Yanlis anlasilmalari ortadan kaldirmak icin, yukarida bahsettigim durum teroru kokten cozmek olsa kabul edilir ama suan ki gibi, biz orda 5 oldurduk onlar
burda 3 oldurdu diye sonu gelmeyen bir cikmazdaysa kabul edilemez.