Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.02.13, 17:18   #31
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 292
Ettiği Teşekkür: 131084
Aldığı Teşekkür: 42527
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Bir Amaç Uğruna Ölmek Ahmaklıktır

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem Mesajı göster
(1) Geliboluda yatanlarin amacina ahmaklik demedim. Her amaci olanin amacinin asil olmasini anlamli bulmadim o nedenle ornekledim.

(2) Demek istedigim su, ben terroristlerle mucadele etmek icin askere gitmem. Canimi vatan ugruna vermis olmuyorum o zaman, cunku degisen hic birsey olmuyor. Bir gun olursa, (3) ulkenin sartlari olgunlasirsa bitirelim artik bunu diyebilen cikarsa, o zaman gider canimi veririm.

Hersey Amerikan filmlerinde ki bas rol oyuncusu gibi icinden bi anda gelen gucle inancla olmuyor, akilli mantikli olmak lazim bir amac ugrunda hareket ediliyorsa.

1: Bu anlassizligi kaldirdigimza sevindim!.

2ogru, burada Asker sinirlari kollamasinla mesgul olmasi lazim.

3: Osmanli Imparatorlugunun sonunda, Vatan isgal altinda bölünmüs, bir Makedonya asilli cikip, Kurtulus savasini baslatmisti!.
Burada kendi Menfatini, Bölgesini secmeyip, geri kalanlari mobilize edip, Kurtulus savasini baslatip, Cumhuriyetin kurulusunda yardimci olup, eski Rejimden kopmamizi saglamisti!.

Bunun sonrasinda, bas Sehir olarak Istanbulmu, Ankarami diye düsünceler güdüldügünde, Ankara seciminin daha uygun olabilecegi düsünülüp, tatbike gecildi.

Eger Istanbul secilmis olsaydi, Yine Cumhuriyetin sonu belli olmus olucakti!.

Zira O zamanlar bunu isteyen Kuvvetler, Istanbulda, sican deliklerinde bekleyip, saldiriya hazir bulunuyorlardi!.

Gercegi simdi görmek gerekirse, simdikindende fazla farki yok, Her Kale kusatilmis, Tarihimizi unutmaya terk edilmis!.

Burada simdilik bir seyi gözün önüne almak lazim, Her Türk Bir Askerdir.

Dogru, burada Asker sinirlari kollamasinla mesgul olmasi lazim.

Ic huzuruda Polisleri üslenmesi lazim!.
Pekiyi?, burada simdiki Satilmis Polis yetkililerindenmi bu beklenebilinir?.
Ayni Kuvvetler yeniden her Kaleyi isgal etmis, ayni Osmanli zamanindaki gibi Icten kemirtmeye baslamislar.

Pekiyi! Tarihimizden ne Ögrendik?, yeniden bunlarami meydani birakmak lazim?.

Alıntı:
Yıllardır verilen kurbanlar yetmedi mi?
O saydığınız isimler bize ölü değil diri lazım.
Siz de.
Burada bir nevi hakli olabilirsin, ama bunu konuyo actiginda sinirlaman lazimdi ve sapiklarla ayni seviyeye getirildiginde, önüne gecmen lazimdi.

Dipnot: Acaba burada konuyu acan sahisi dövüp, benmi sahip ciksam diye düsünmeye basladim bu konuya.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti