Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.02.13, 17:38   #36
Zeynep Sappho
Her şey aşk için...

Zeynep Sappho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 21
Ettiği Teşekkür: 4079
Aldığı Teşekkür: 4487
Rep Derecesi : Zeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura about
Ruh Halim: Saygin
Standart Cevap: Bir Amaç Uğruna Ölmek Ahmaklıktır

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem Mesajı göster
Geliboluda yatanlarin amacina ahmaklik demedim. Her amaci olanin amacinin asil olmasini anlamli bulmadim o nedenle ornekledim.

Demek istedigim su, ben terroristlerle mucadele etmek icin askere gitmem. Canimi vatan ugruna vermis olmuyorum o zaman, cunku degisen hic birsey olmuyor. Bir gun olursa, ulkenin sartlari olgunlasirsa bitirelim artik bunu diyebilen cikarsa, o zaman gider canimi veririm.

Hersey Amerikan filmlerinde ki bas rol oyuncusu gibi icinden bi anda gelen gucle inancla olmuyor, akilli mantikli olmak lazim bir amac ugrunda hareket ediliyorsa.

Askere teröristlerle mücadele etmek için gittin! bu vatanı korumak için tüm tehditlere karşı bununla gurur duymak gerek... İşin içine akıl ve mantığı koyunca aklıma nedense Mustafa Kemal Atatürk geliyor ve Hitabede ki şu sözleri;
"Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

(Ve İşte kılıçtan keskin emir

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur