Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.02.13, 18:27   #46
Cem
Üye

Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 4
Ettiği Teşekkür: 32
Aldığı Teşekkür: 235
Rep Derecesi : Cem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerdeCem Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bir Amaç Uğruna Ölmek Ahmaklıktır

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Zeynep Sappho Mesajı göster
Zaten askere terörist öldürmek için gitmiyorsun bu vatanın birlik ve bütünlüğünü korumak için gidiyorsun. ha o sırada terörist de çıkar karşına ne yapacaksın gerimi döneceksin buyurun efendim deyip rakı masasına mı çağıracaksın? Tabi ki de herkes burada ne yapılması gerektiğini iyi biliyor. Ve gerçekten bu konu canımı sıkıyor zaten bildiğim şeyler önüme geliyor.
Disardan vatanin birligini korumak olarak gozukebilir ama 1 milyon asker kacaginin oldugu ulkede, vatan birligini korumaktan ziyade zorunluluktur askerlik. Zaten artik gunumuzde bizim gibi zorunlu askerlik yaptiran fazla ulke yok.

Biri Izmir'e giderken digeri Hakkari'ye gidiyor. Herkes doguya ya da herkes batiya gitsin o zaman. Zannetmiyorum ki askere gidenlerin buyuk cogunlugu "Nolur dogu ciksin da vatanima hizmet edeyim, napacam ki Izmir de Antalya da rahat rahat askerlik olur muymus hic" diyodur.

Aileleri karsiya alip " sizin oglunuza dogu cikti olebilir yarin oburgun, ama sizinki Izmir Antalya ooh kebap " Boyle is mi olur ?

Gecilsin profesyonel orduya, bayanlari da alirlar. Dilekce verirsiniz oluyorsa beni doguya gonderin diye. Gidip vatanin butunlugunu korursunuz. Cocugunuz oldugunda onu da israrla doguda yapsin diye komutanla konusursunuz hatta.

Ustunden bir 20 yil gecer hic birseyin degismedigini gorursunuz. Ama bu sizi hic rahatsiz etmez eminim ki.