Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.02.13, 23:46   #1
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart "Bizi Kurtaran Odur, Ne Emrederse Yapacağız"

“Bizi Kurtaran O’dur, Ne Emrederse Yapacağız.”

Ahmet Ağaoğlu’nun 30 Ekim 1925 tarihi Hakimiyeti Milliye Gazetesinde çıkan yazısından:

Geçen gün bahçemde kuyu kazan bir köylüye sordum:

- Şapka giyeceksin…
- Evet, giyeceğim…
- Neden?
- Gazi Paşamız emretmiştir…
- Etsin ne olur?

Köylü yurttaş, beni aşağıdan yukarıya doğru hayretle süzdü ve sonunda şu cevabı verdi:

- Ne olsun olur mu efendim?..Gazi Paşa olmasaydı, şimdi ben senin bu kuyunu kazabilir miydim? Bizi kurtaran O’dur. O ne emrederse yapacağız…

Ben bağlılık ve sadakatin bu derecesine hayran kaldım. Onu daha iyi anlamak için konuşmayı sürdürmek için sordum:

- Yalnız Gazi Paşa mı yaptı?... Ulus olmasaydı Gazi Paşa tek başına ne yapabilirdi?...

- O sözün doğru. Ulus gayret etti. Fakat, Gazi Paşa da yürüttü… Gazi Paşa olmasaydı ulus kendi başına yürüyemezdi efendi…

Aldığım bu cevap karşısında büsbütün hayran oldum. Vicdan ve bilinci bu derecede gelişmiş bir ulus kuşkusuz Cumhuriyet’i yaşattıracak ve dünyanın en yüksek mutluluğuna erişmiş olacaktır…

Hanri Benazus (Yaşamın İçinden Atatürk Anıları)

cumhuriyetiz.biz

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.