Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.02.13, 01:50   #10
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39580
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: “Bizi Kurtaran O’dur, Ne Emrederse Yapacağız.”

Maalesef Kurtuluş Savaşı' nda bu ulusun en ileri ve en vatansever unsurlarını kaybettik.

Belki herkes bilmez ama Din adamları ve medrese öğrencileri Osmanlı' dan ''savaşlara katılmama ayrıcalığı'' almışlardı. Bir de fazla anlatılmaz ama Kurtuluş Savaşı' na katılmayan dünya kadar asker kaçağı vardı... Hem de İstanbul' un 15-16 yaşındaki lise öğrencileri bile okulları kapatılıp cepheye giderken... Evet; onlar okullarını bırakıp savaşa giderken bazı dinbaz takımı, Osmanlı' nın din adamlarına ve medreselilere verdiği ayrıcalığı kendi asker kaçaklıkları için kullanabilmek adına utanmadan tekkeler, mescidler açtılar; uyduruk imamlıklara koyuldular...

En kararlı olanlar ve en vatanseverler cephelerde öldü ama içlerinde bol sayıda din adamı ve medreseli bulunan vatansatar asker kaçakları sağ kaldılar... Düşmana kurşun sıkmayı maçaları yemeyen deyyüsler orda burda ayaklanarak Kubilaylar' ı kestiler sonrasında...

Hatırlayın 2 sene önce Fatih Altaylı' nın programında ''Ben Humeyni' yi seviyorum ama Atatürk' ü sevmiyorum'' diye başlayıp sonra ''Keşke Kurtuluş Savaşı olmasaydı da, İngiliz sömürgesi olsaydık; o zaman dinimizi özgürce yaşardık'' diyen kızı...

İşte Kurtuluş savaşında ölenlerin torunları yok...

Ama meydan amip gibi üreyen savaş kaçkınlarının torunlarında...

Ve; biz de varız!

Bu vatanı vatansatarlara asla ama asla bırakmayız!

Şimdi bu ülke bunların Egemenliğinde maalesef...