Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.02.13, 09:45   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Nereden nereye

NEREDEN NEREYE

Adalet, mülkün temeli idi, şimdi hamdolsun mülkün değil zulmün temeli oldu. TSK'dan, Alaydan, Ordudan, taburdan gelene müebbet dediler, Habur’dan gelen teröristlere muhabbet dediler, muhabbeti ayaklarına mahkeme götürerek pekiştirdiler, bu muhabbet yetmemiş ve kesmemiş olacak ki, muhabbeti habura gelenlerin büyüklerine göstermezsek ayıp olur dediler, şimdi muhabbetin menzilinin bir ucu İmralı'da, bir ucu Kandil'de. Hazreti imam Recep Tayyip Erdoğan sn. Öçalan aldığı kellelerin hesabını veriyor derken, şehitleri kelle olarak nitelemiş ve aşağılamış, cani başını sn. kelimesi ile yüceltmişti, ta o zamandan muhabbetin ucunu göstermeye başlamıştı, şimdi bize kimse Türk milliyetçiliği, Kürt milliyetçiliği vb milliyetçilik yaklaşımları ile gelmesin biz bunların hepsini ayakları altına alan bir partiyiz diyerek, Öçalan ve taifesine muhabbette tavan yapıldı.

Bizde acizane diyoruzki; 11 yıldır Türkiye siyasi, ekonomik, idari, askeri, harici, sosyal ve Atatürk devrimleri, laik Cumhuriyet açısından AKP zihniyeti ve idarecilerinin uygulamaları ile kaos yaşıyor.. Laik Cumhuriyet ve Atatürk devrimleri adım adım, gıdım gıdım Türk milleti hayatından silinmeye unutturulmaya çalışılıyor. Ve Türkiye AKP hükümeti eliyle kendi çizdikleri devlet ve idari sisteme dönüştürülmeye çalışılıyor..Diyoruz! Diyoruz da biz söyleyip biz dinliyoruz. Bu böyle gitmez diyenler, tehlikenin farkında olup, gelecek endişesi yaşayan basiret sahibi izanlı ve şuurlu vatandaşlara "susma, sustukca Silivri guantanamosuna gitmede veya gönderilmede sıra sana gelecek" diyoruz.

Aydınları korkak ve suskun olan bir ülkenin sonu karanlık, akibeti hüsran, kendinden sadir olan gençliğin yurdu "na mekan" olur. diyoruz.

Böyle giderse, bu yel böyle eserse, bu tırpan böyle biçerse geride ne buyday ne sap, nede saman ve hatta bir dahaki yıla ekecek biçecek toprakta kalmayacak. Hoş samanı bile ithal eder hale geldik ya!

Korkularımız kaygularımız yersiz değil "GAP" bölgesinde el altından ekilebilir araziler bir gizli el vasıtasıyla özellikle ortadoğudaki ABD ileri karakolu sayılan bir ülkenin vatandaşı olanlara satılıyor haberleri gelmekte, Türkiye'nin savaşta ve barışta en sıtratejik kuruluşları olan tesisler ya 49 yada 99 yıllığına kiraya, yada öyle kuruluşlar var ki örneğin "TELEKOM" gibi bir yıllık kazancı karşılığında bir paraya yabancılara satılır olmuştur.

Her gün yandaş ve yanaşma görsel ve yazılı basında, AKP'ye methiyeler dizenler yanaşma ve besleme basının ünlü temsilcileri Türkiye'yi güllük gülistanlık gösteren konuşmalar ve yazıları karşılığında cukkaladıkları paralar ile havanda su döğmekteler. Gariban ve her konuda aldatılmış zavallı vatandaşlarımız da; (vay be biz neymişiz abi diyorlar.)

Açmazlarımızın ve yaşadıklarımızın farkında olan aydınlar, yurdun her tarafında ve yurt dışında uyandırma servislerini çalışır hale getirmek zorundalar. Bu hareket Türkiye geleceği açısından, çocukların ve torunların istikbali açısından gerekli.

Bizce şu aşamada AKP ve BDP dışındaki tüm siyasi partilerin bir araya gelerek kuracakları bir milli hükümet, yaşadığımız kaostan kurtuluş için önemli bir reçetedir.

Önemli olan birleşmede, Atatürk'de birleşmede hangi çatı altında birleşileceğidr. Buna karar verecek olan Atatürk milliyetçisi odaklar öne çıkarak mihmandar olmak zorundadır. Bunları yazdık, yazıyoruz, yazmaya, bıkmadan hatırlatmaya devam edeceğiz.

22.02.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.