Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.02.13, 11:29   #1
Conan
Sadece Gül İstiyorum...

Conan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 19
Mesajlar: 63
Ettiği Teşekkür: 55
Aldığı Teşekkür: 319
Rep Derecesi : Conan Karimasını arttırmak için doğru yerdeConan Karimasını arttırmak için doğru yerdeConan Karimasını arttırmak için doğru yerdeConan Karimasını arttırmak için doğru yerdeConan Karimasını arttırmak için doğru yerdeConan Karimasını arttırmak için doğru yerdeConan Karimasını arttırmak için doğru yerdeConan Karimasını arttırmak için doğru yerdeConan Karimasını arttırmak için doğru yerdeConan Karimasını arttırmak için doğru yerdeConan Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Semih Çetin | Bir İhanetin Öyküsü | Hasdalda Bir AmiralTümamiral Semih Çetin'in Bir İhanetin Öyküsü/ Hasdal'da Bir Amiral adlı kitabı Kaynak Yayınları tarafından yayımlandı.

Türk Ordusuna yönelik Balyoz tertibiyle Hasdal'a kapatılan Tümamiral Semih Çetin, kendisinin ve silah arkadaşlarının direniş destanını ibretlik bir ders olarak tarihe kaydediyor.

"15 yıl önce Türkiye ile Yunanistan'ı savaşın eşiğine getiren bir kriz döneminde gemimizle Kardak bölgesinde görev yaparken, çok yakınımıza sokulan Yunan gemilerindeki subayların gözlerinde gördüğüm nefreti hiç unutamamıştım. Yıllar sonra soğuk bir Şubat gecesi, Beşiktaş Adliyesi'ndeki gözlerde bundan çok daha fazla nefret göreceğimi doğrusu hiç aklıma getirmemiştim.

Kendi ordusuna ve donanmasına komplo kuracak kadar alçalmış bir çetenin yarattığı bir ihanet sürecinden geçiyoruz. Kendi ülkemizde esir düştük." (Tümamiral Semih Çetin'in Silivri'deki Savunmasından, 18 Ağustos 2011)

"Tümamiral Çetin'in bu sözleri hem insanın içini çok acıtıyor hem de çok şaşırtıyor. Bir Türk subayına bu duyguları yaşatmak güzel bir şey mi?" (Can Ataklı, Vatan, 24 Ağustos 2011)

"Bu sözler acı, üzücü, ama gerçek. İbret alınacak sözler. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin onurlu bir subayının yüreğinden kopup gelen sözler. Hiç kuşku duyulmasın ki tarih bugün Hasdal'da yatanların kırılan gururlarını iade edecektir." (Tufan Türenç, 19 Ağustos 2011)

"Tümamiral Çetin, sözünü noktaladığında, insan kendini 'var'lığından sıyrılmış, yok olmuş gibi duyumsamasının önüne geçemiyor; bunu hiç unutamıyorum." (Meriç Velidedeoğlu, Cumhuriyet, 28 Ekim 2011)

Tümamiral Çetin 'Bir İhanetin Öyküsü'nü yazdı!

Balyoz davasında 18 yıl hapse mahkum edilen Tümamiral Semih Çetin, "Bir İhanetin Öyküsü" adlı yeni çıkan kitabında Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel'e gönderilen mektubu ilk kez yayımladı.

Tümamiral Semih Çetin, Balyoz davasına ilişkin bilinmeyenleri yeni kitabında anlattı. Tümamiral Çetin'in Kaynak Yayınları'ndan çıkan "Bir İhanetin Öyküsü" adlı kitabı raflardaki yerini aldı.

Tümamiral Çetin kitabında Yaşar Büyükanıt, İlker Başbuğ, Bekir Kalyoncu'nun Silivri'de verdiği ifadenin ardından Hasdal Cezaevi'ndeki tutuklu komutanlardan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel'e gönderilen mektubu ilk kez yayımladı. Mektupta, Oramiral Murat Bilgel'e "Sizin de Hasdal'da ziyaret ettiğiniz bazı arkadaşlara söylediğiniz gibi, yaşadığımız süreç bir savaş, bizler de bu savaşta pusuya düşürülerek esir alınan askerleriz. Bu savaşta amaç, hukuk maskesi altında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin itibarsızlaştırılması, tasfiyesi ve dönüştürülmesi, böylelikle Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve prensiplerinden tamamen arındırılmasıdır" denildi.

'NASIL KABULLENEBİLİYORSUNUZ?'

Tutuklu komutanlar yazdığı mektupta dönemin Donanma Komutanı olan şimdiki Deniz Kuvvetleri Komutanı Bilgel'e sahte dijital verileri donanmanın kalbine gömen kişilerin hala görev yaptığını hatırlattı. Komutanlar mektupta, "Bu konuda emrinizle açılan adli soruşturmada, Askeri Savcı'nın, Balyoz davasında sanık olan bir subay ve bir astsubay dışında kimseyi ifadeye çağırmayarak soruşturmayı fiilen durdurmasını nasıl kabullenebiliyorsunuz?" diye sordu.

'SİZDEN DESTEK GÖRMEDİK!'

Mektupta Oramiral Bilgel'in dava sürecinde yaptıkları ve yapmadıklarıyla tarihe geçeceğini belirten komutanlar, "Asıl önemli olan, bu kurgulanmış davada komutan olarak yıllardır birlikte çalıştığınız silah arkadaşlarınıza olan desteğinizi ve inancınızı göstermenizdir. Ne yazık ki, bugüne kadar sizden böyle bir destek göremediğimizi üzülerek söylemek zorundayız" dedi.

TRİBÜNDE BAŞBUĞ'U GÖRÜNCE!

Tümamiral Çetin, ayrıca Hasdal Cezaevi'nde tutuklu komutanların günlük yaşamını, birbirleriyle ilişkilerini, eşlerine, çocuklarına duydukları özlemi de anlatıyor. Kitapta, bir tümamiralin gözünden Deniz Kuvvetleri'nin neden hedef alındığı sorusuna yanıt veriliyor. Tümamiral Çetin, koğuş arkadaşlarıyla birlikte Fenerbahçe-Trabzonspor maçını izlerken tribünde dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u görünce neler hissettiklerini kitabında ayrıntılarıyla anlatıyor.

ORAMİRAL BİLGEL'DEN SAVCILARA KRAVAT!

Tümamiral Semih Çetin, "Bir İhanetin Öyküsü" adlı kitabında tanıklık ettiği Gölcük Donanma Komutanlığı'nda yapılan aramayı anlattı. Tümamiral Çetin, savcıların Donanmadaki aramada aradıkları belgeleri elleriyle koymuş gibi döşemelerin altında bulduğunu belirterek aramanın ardından savcılar ve dönemin Donanma Komutanı Murat Bilgel arasında yaşananları şöyle anlattı: Genel Sekreteri Donanma Komutanlığı amblemli hediye torbalarından biriyle görünce şaşırdım. 'Hayrola, nedir bunlar?' 'Kravat Komutanım. Donanma Komutanı savcılara hediye edecek.' 'Emin misin? Bir yanlışlık olmasın?' 'Emir subayı şimdi telefonla söyledi. Komutan emretmiş.' Adeta nutkum tutulmuştu.

Kimliği belirsiz bir ihbar mektubuyla, gecenin bir yarısı Donanma Karargâhını yerle bir eden savcılara, bugünün anısına denizci motifleri taşıyan kravat hediye edecektik."

Caner TAŞPINAR

Yurt Gazetesi******


Arkadaşlar kitabı herkese tavsiye ediyorum. Balyoz ve diğer davalar olaylar son derece başarılı ve etkileyici olarak anlatılmış Yaşanan hukuksuzluklar ve ihanetler tüm çıplaklığı ile ortaya konmuş.
__________________
Conan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Conan'in Mesajına Teşekkür Etti