Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.02.13, 18:41   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5985
Mesajlar: 25,810
Ettiği Teşekkür: 100663
Aldığı Teşekkür: 141541
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart İşte CHP'nin Belediye Başkan Adayları


İşte CHP'nin belediye başkan adayları

Usta gazeteci Uğur Dündar bugün köşesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ya yaptığı sohbeti yazdı.

İşte o yazı:

"CHP istanbul, Ankara ve izmir'de kimleri aday gösterecek? Ülkemizin tartışmasız bir numaralı maliyevergi uzmanı Prof. Dr. Şükrü Kızılot hocamızın yemekli davetinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana oturup, yaklaşan yerel yönetim seçimlerinde uygulayacakları stratejiyi sordum. Kılıçdaroğlu seçim stratejilerini "o bölgedeki tüm seçmenlere ulaşmak, sorunlannı dinleyip çözüm önerilerini anlatmak" olarak özetledi. "Başkanlanmız ve yeni başkan adaylanmız seçim bölgelerinde sokağa inecekler, vatandaşla bire bir görüşecekler, gerekirse kapılarını bir değil, birkaç kez çalacaklar. Bunu başanyla yapan başkanlarımız var. Kapı kapı dolaşarak hem seçmenin sorunlan dinliyorlar, hem de yaptıklarını anlatıyorlar. Böylece oylan sürekli artıyor. Bu modeli Türkiye geneline yayacağız" dedi.

SARIGÜL ADAYINIZ OLACAK MI

Kılıçdaroğlu'na kamuoyunun cevabını merak ettiği o soruyu da yönelttim. "Mustafa Sangül, istanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olacak mı?" diye sordum. Güldü. "Öncelikle Sayın Sangül'ün partimize üye olması gerekiyor. Kendisi "ben gelirsem 5 bin kişiyle gelirim" diyor. Hay hay, gelsin. Hatta 10 bin kişiyle gelirse daha çok seviniriz. Ben önceden açıkladım. "Her adayla ilgili olarak bir kamuoyu yoklaması yapacağız" dedim. Sayın Sangül bu yoklamalarda hep önde çıkıyor. Ayrıca parti örgütümüzde bir eğilim yoklaması yapacağımızı da söyledim. Burada da bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Ama öncelikle Sayın Sangül u partimizde üye olarak görmek istiyoruz" dedi.

İSTANBUL'DA AK PARTİ CHP FARK 4 PUAN

CHP Genel Başkanı'na "Peki bu cevabınızdan yola çıkarak, Mustafa Sangül CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayıdır diyebilir miyiz?" dediğimde "Hayır, kesinleşmiş bir dunun yok" cevabını aldım. O halde tahminimi söyleyeyim: Eğer bir son dakika sürprizi olmazsa Sangül, CHP'nin İstanbul adayıdır. Istanbulla ilgili son bir not: Kılıçdaroğlu'na göre, İstanbul'da AKP ile CHP arasındaki fark, 4 puana inmiş durumda. Seçim atmosferine ve propaganda dönemine girildiğinde, bu farkın kapanacağına ve seçimi kazanacaklarına inanıyor.

İZMİR ADAYI KOCAOĞLU

Peki diğer büyük kentlerde örneğin Ankara ve İzmir'de CHP'nin adaylan kimler? Hemen belirteyim, İzmir'de kimse boş yere heveslenmesin! Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile yola devam edilecek. Kılıçdaroğlu tüm İzmirliler gibi, Aziz Kocaoğlu nun açılan davalarla mağdur edildiğine ve yaratılmak istenilen izlenimin aksine, büyük işler başardığına inanıyor. Kamuoyu yoklamalarının da bu görüşünü desteklediğini söylüyor. Kocaoğlu'nun yeri garanti ama, bazı ilçe belediye başkanlannın değil! Sorunlu ilçelerde aday değişikliğine gidilecek, başanlı olanlar yeniden aday gösterilecek.

ANKARA ADAYI BELLİ DEĞİL

Ankara'ya gelince... Henüz bir isim belirlenmemiş. Bazı isimler var, ama biri üzerinde karar kılınmamış. CHP başkentte sürpriz bir isimle seçmenin karşısına çıkabilir! Kılıçdaroğlu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Yılmaz Büyükerşen'den söz ederken, gözlerinin içi gülüyor. "Onlar bizim ömek modelimiz, gurur tablomuz" diyor. Balıkesir'de çok iddialı olduklarını, Antalya'da ise parti içi sorunların çözüldüğünü ve il örgütünün tüm gücüyle Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Mustafa Akaydın için çalıştığını söylüyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu sorularıma cevap verirken son derece içtendi. Değerli Şükrü Kızılot Hocamız'm konukseverliği ise muhteşemdi."

Odatv.com


Kaynak
__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.