Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.02.13, 09:38   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Yaş Yetmiş İş Bitmemişse

Yaş yetmiş iş bitmemişse,

Yaşlılık Gençlik tefriki=ayrımı kişiden kişiye değişen alınan eğitim, kendini yetiştirme, yaşadığı çevre, insanın her yaş kategorisinde değişmeyen tutkuları, kendini heyacanlandıran ruhsal ve bedensel yapısı, üretici olmaktan ve yaratıcı olmanın bünyesine kattığı keyif, ait olduğu toplumuna bir şey katma hevesi bizim anlayışımıza göre yaşlılık ve gençlik ayrımında önemli etkendir.
Ülkemizde ve dünyada sanat, edebiyat, bilim dallarında çok değerli bırakıtları ile çok genç denecek yaşlarda yaşama veda eden insanların yanında, aşağıda örneklerini sunduğumuz ileri yaş evrelerinde üreticiliğinden hiç bir şey kaybetmeden dünya insanlarına çok değerli bırakıtları olanlar var.

Anatomik yapı, fizyolojik işleyiş, kimyasal iç yapı, hergün bünyeden ölen hücrelerin yerine yenisini üretiyor, hasarlı organlar iyileştiriliyor, bünye kendini tamir ediyor 2 organ hariç biri göz biri beyin.


Her şey beyinde başlayıp beyinde bittiğine göre aman beynimize sahip çıkalım.


Hayat
ın belli bir çağı ile ilgili değildir. İnsan kendine olan güveni derecesinde genç, şüphesi neticesinde yaşlıdır. Cesareti neticesinde genç, korkuları derecesinde yaşlıdır. Ümitleri derecesinde genç, ümitsizliği derecesinde yaşlıdır.


Hiç kimse fazla yaşamış olmakla ihtiyarlamaz. İnsanları ihtiyarlatan, ideallerinin gömülmesidir. Seneler cildi buruşturabilir. Fakat heyecanların teslim edilmesi, ruhu buruşturur. İnsanlar yaşadıkça yaşlandıklarını sanırlar, hâlbuki yaşamadıkça yaşlanırlar.

İnsan ihtiyar olmaya karar verdiği gün ihtiyardır. Güzelliği görme yeteneğini kaybetmeyen asla yaşlanmaz.


Yaşlanmak, bir dağa tırmanmak gibidir. Çıktıkça yorgunluğunuz artar. Nefesiniz daralır ama görüş alanınız genişler.

Sefil dü
şünceler ve küçüklükler arasında kaybolup, hayattaki büyük sırrı çözemedik, soru da cevapsız ve acımasız kalakaldı Nasıl yaşadın, neden öyle yaşadın, neyi yapabilecekken yapmadın, başka bir yol, başka bir anlam arıyordun, yanlış zilleri, yanlış kapıları çaldın, yanlış yollara saptın, yanlış insanları sevdin, yanlış yataklarda uyudun, yanlış evlerde yaşadın. Neden hayal ettiklerini, düşündüklerini bu kadar küçümsüyorsun?... (alıntı)


Hayat her ko
şulda paylaşmaya değer.


Günlü
ğünüz, karşısında ruhen çırılçıplak kalmayı göze alabileceğiniz belki de tek dostunuz.


Beynimiz, yeni tecrübeler ke
şfettiği sürece insan genç sayılır. (William Gladstone).

Kristof Kolomb, Amerika’yı keşfe çıktığında ilk yolculuğunda 50 yaşını çoktan aşmış durumdaydı.
Pasteur, kuduz aşısını bulduğunda 60 yaşındaydı.
Mimar Sinan, Süleymaniye camisini bitirdiğinde 70 yaşını geçmişti. Selimiye camisini tamamladığında ise 86 olmuştu.
Galileo, Ay’ın günlük ve aylık çizimlerini yaparken 73 yaşındaydı.
Charlie Chaplin, 76 yaşında film yönetmenliği yaparak hala işinin başındaydı.
Goethe, en büyük eseri Faust’u ölümünden bir yıl önce yani 82 yaşında bitirmişti.
Nobel ödüllü Alman doktor Albert Schweitzer, 88 yaşına rağmen Afrika hastanelerinde durmaksızın çalışarak ameliyat yapıyordu.
Ressam Titian, 99 yaşında hayata gözlerini yumdu. “Leparto Savaşı” adlı ünlü tablosunu ölümünden bir yıl önce tamamladı.
Dört defa İngiltere başbakanı seçilen Gladstone, son kez göreve geldiğinde yaşı 83 ‘dü.

23.02.2013

Mustafa Akten

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.