Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.02.13, 11:52   #14
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Hakan Şükür: Ben Türk Değilim

Bunların asıl A babası Erbakan dahi Millici idi, bunların şimdilerde A babaları konumunda olan imam Recep Tayyip ise, atalarım ecdadım dediği Osmanlı hanedanı gibi mandacı!

Türkiye Cumhuriyeti devleti kuruluş felsefesinden biride Milliyetçiliktir. Bu Milliyetçilik anlayışı bazılarının anladığı gibi kafatasçı, bazılarının anladığı gibi ırk ayrımına dayalı milliyetçilik değildir.

Atatürk milliyetçiliği kuruluş safhasında bünyesinde var olan Türk yanında Kürt, Arnavut, Zaza, Abaza; Çerkez, Manav, Tatar, laz ve hatta Gürci Irk'ları yanında, Ermeni, Yahudi vb dinlerin yanında yine dinsel olarak Alevi, Alevilerin fraksiyonu Kızılbaş, Tahtacı, Bektaşi gibi inançlara mensup insanların harman olması ile Kurtuluş savaşı kotarılmış, bunların tümünün homojen hale geldiği Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulmuş, saydığımız tüm unsurları kapsayan, saran sarmalayan anlayışın adına Atatürk milliyetçiliği denmiştir. Anlamak istemeyenler bu milliyetçilik anlayışını görmezden gelerek Irk üzerinde ayrımcılık yaparak ülkeyi ayrıştırmaya, emperyal oyunlara alet olarak bölmeye çalışmaktadırlar.

Yukarıda saydıklarımız kime anlayışa göre mozaik, bize göre mozaik ötesi Granit hale gelmiştir. Kız alınmış kız verilmiş, ortaklıklar kurulmuş, komşuluklar dostluklar kardeşlikler ihdas edilmiş ve hep birlikte askerlik yapılmış yurt savunması için milli görev yapılmış,
hep birlikte;
"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE"
"YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ"
"TÜRK ÖVÜN ÇALIŞ GÜVEN"
denmiş bu günlere gelinmiş.

Fransayı kuranlara Fransız, Almanya'yı kuranlara Alman, Türkiye'yi kuranlara Türk denir.

Türk olanın dili Türkçe, idari şekli ve diğer umdeleri Anayasa ilk üç maddesinde değişmez değiştirilmesi teklif edilemez hükümler olarak yer almış, Cumhurbaşkanları ve TBMM üyeleri bu hükümleri korumak üzere namus ve şerefleri üzerine yemin ederek görev yapmaya başlamışlardır.

Siz neyi ne zaman ne için değiştirecek? Veya değiştirmeye çalışıyorsunuz?. Ufak tefek değişimler ile tüm sistemi değiştirmeye muaffak oluruz diyorsanız ülkenin sahipleri inanın buna izin vermeyecektir.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
16 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.