Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.02.13, 18:15   #6
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 292
Ettiği Teşekkür: 131060
Aldığı Teşekkür: 42519
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Gerçek Ortaya Çıktı

Konunun cekilen yönüne degilde, direk konuya girip, yorum yapmak isterdim.
Türkiyede cogu yerde rastlanan teknik ayrintilarina.

1986´dan beri gözümün kenarinda, cogu yerlerde karsilastigim sorunlar, hesabini kitabini tek tarafli yapan sapiklar tarafindan istenipte yapilmakta oldugunun altini cizerim!.

Her seyin bir Fiyati oldugu dogru, ama maalesef Türkiyede olan canlar bundan daha degersiz olmasi/tutulmasi lazimki, kalinligi yetersiz kablolarla tesisatlar yapilmakta.

Bunu hazirlayan teknisyen, hesabini yapmasi lazim.

Ceyran hacmiyatini hesaplayip, ona göre cekilmesi lazim.
Halbuki burada dahada ileri gidilip, prizlerin kablolari bile yeterince cekilip, simdi bunu sadece Türkiyeyede baglamiyorum, buralarda rastliyorum, kablo hacmi yeterince cekilmesi lazim.

Tabiki bir Priz yaptiriliyor, genelinde bu priz 2400 Watt anca kaldirebildigi halde, uzanti prizler kullanip, bundan faydalanmiya calisiliyor, "Calisiyorya".

Halbuki böyle durumlarda, kalöriferi bile kapatabilirsiniz, cünkü kablolar O kadar isiniyorki, evi bile ilik bir seviyeye getirmeye yariyor.

Bunun sonucu Ev yangini olabilecegi tabiki hic hesapta yok, su ana kadar!.

Bir taraftanda tabiki su Elektrikciden sikayet eden mal sahipleri var!.
Zamaninda odaya masraftan kacindigi icin tek bir tane priz cektirmis, uzanti kablolarla takabildigi aletleri üzerine takmis, sonrada elektrikli süpürgeyi taktiginda, sigortanin attigindan sikayetci olup, sigortanin bir numara yüksegini takmaya kara vermis!.

Burada O kablonun 2400 Wattan daha fazla kaldirabilecegi hic düsünülmeden, yüklenmislerde, yüklenmisler.

Cogu dairelere girdigimde böylelikle dairenin kablolarini hic görmeden, nerelerden cekildigi belli oluyor, kisa bir süre sonra.

Sivanin üzerine ne kadar boya atmis bulunsalarda, kablonun isinmasiyla/Yanmasiyla, boyanin üzerinden bütün kablolarin nerelerden cekildigi görülüyor.

Böylelikle kendi Ölüm fermanini kendileri hazirlamis oluyorlar!

Bilerek veya bilmeyerek, sonuc burada belli, ev elektrik yanginlarinla sonuclaniyor!.

Buralarda birkac sefer, Türk Firmalarina Tesisati yapmistim, hangisi olsa olsun kalkulationu alcak tutmaya calismis, priz hesabi, kablolari hic hesaba koymamislardi.

Bunlar AKP yandasi Anahtar teslimi yapan Türk Firmalariydi!.
Ne zaman onlarin Insaatlerine ayagimi atsam, Mal sahiplerininde beraber olmasini isterdim, Evde kullandiklari Elektrikli Esyalari saydirttiktan sonra, düsündüklerimide katip, Prizlerin ve Kablolarin hesabina baslardim.

Böylelikle bazi insaatlerinde Elektrik tesisatini, hic yapmadigim, bazilarininda sartlarimi kabüllendikten sonra basladigim olurdu!.

Burada Can Fiyati daha üstün tutuldugu icin, Tesisati yanlis yapan Elektrikcini Hapise girme tehlikesinle burun buruna oldugu icin, Mal sahibi degil, Tesisatcinin sözü gecerdir!.

Türkiyede Maalesef bu durumda Vurdum Gittim Politikasi tatbikte!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.