Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.02.13, 21:16   #11
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2603
Ettiği Teşekkür: 161604
Aldığı Teşekkür: 177633
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Alyssa Monks - Gerçekçi Yağlıboya Tablolar | Amerikalı Ressam

Alıntı:
‘’Bu resimlerin neresi sanat değil?’’
Cevabım:Çünkü bunlar resim değil fotograf.

Demişsin.. Hata yapmışsın.. Bu yazdığın ile fotoğraf sanatını, sanattan saymamışsın.. Bazı fikirlerimiz, sana göre, bana göre olmaz.. Fotoğrafçılık da bir sanat dalıdır..

Gelelim diğer ressamların eserlerine.. Daha konusu bugün açılan Monet'in resmini de eklemişsin.. Biliyorum, hatta eminim birçok kişi bu resme 10 TL verip evinin duvarına asmaz.. Ben de o resmin aynısını yapabilirim, hatta daha güzelini de yaparım.. Ama o resmin aslına almaya gücümüz de yetmez.. Buna benzer nice ressamlar var, nice eserleri var..

Herkesin beğenileri elbette farklıdır..

Ruh deniliyor, neyin ruhu yahu. Adam resim yapıyor, resim. Yani gördüğünü ya da hayal ettiğini çiziyor.. Sadece ressamın anlattığına bakılacak olsaydı, iki - üç çöpten resim yapılır, bir de baloncuk eklenir, ressam burada şunu demek istedi diye belirtilir tamam..

Biyografisinden bir kesit:
Alıntı:
Yağlı boya yapmaya çocukluk yıllarında başladı. New York’ta New School’da ve Montclair State Üniversitesi’nde okudu ve 1999 Boston College Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun oldu. Bu süre içinde Floransa’da Lorenzo De'Medici’de resim eğitimi aldı. Yüksek lisansını yapmak için New York Academy’e gitti ve 2001 yılında Figüratif Sanat Okulu mezunu oldu. New York Güzel Sanatlar Akademisi, Montclair State Üniversitesi ve Lyme Koleji Güzel Sanatlar Akademisi’nde dersler verdi.
* * *

Biraz da neşelenelim.. Aşağıdaki resim kime ait?

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.