Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.02.13, 00:15   #105
Never
Tam Üye

Never - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 13
Ettiği Teşekkür: 517
Aldığı Teşekkür: 1654
Rep Derecesi : Never muhteşem bir gelişmedeNever muhteşem bir gelişmedeNever muhteşem bir gelişmedeNever muhteşem bir gelişmedeNever muhteşem bir gelişmedeNever muhteşem bir gelişmedeNever muhteşem bir gelişmedeNever muhteşem bir gelişmedeNever muhteşem bir gelişmedeNever muhteşem bir gelişmedeNever muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Üniversitelerdeki türban yasağı kaldırılmalı mıdır ?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Konuda olduğunu ve yazdığını gördüm.. Sonra baktım ana sayfadasın.. Vazgeçtiğini düşündüm.. Ama sonra dayanamayıp yine yazmışsın..
Aynen öyle oldu. Sizlere uzunca cevaplar yazdım fakat sonra vazgeçtim. Hiçbir şekilde cevap yazmayacaktım ama saygısızlık olarak nitelendirdiğim için de "tartışmak istemediğimi" yazdım.

Beni tanımadan, siyasi düşüncelerimi, siyasi bilgimi tartmadan; siyaset dışı tuttuğum iki satırımdan yola çıkarak "bilinçsiz" olarak değerlendirmen çok büyük bir yanlış. Önyargı! Bunu AKP için değil Allah için başını kapatan insanlara da yapıyorsunuz. Çıkarları için "türban" saçmalığına uyanlarla aynı kefeye koyuyor, değerlendiriyorsunuz. Sonra bu insanlar kendilerini türbanlılara yakın hissediyor ve onlara yöneliyorlar. Böylece kan kaybediliyor. İnsan kazanmak için önyargılı olmamak gerekir. Önyargıları kırmak lazım, her konuda.

Ben dini itikatı pek olmayan biriyim fakat bir saattir onları savunuyorum. Çünkü içinde bulundukları duruma onların gözünden bakabiliyorum, empati kurabiliyorum. Empati kurmak! Tavsiye ederim, güzeldir!

Ahh, yazdıklarının hepsini elbette biliyorum. Koyacağın videolar da büyük ihtimalle izlediğim videolardır. Bunlar; bilgili görünmek ya da laf altında kalmamak için yazdığım şeyler değil. Gerekirse laf altında da kalabilirim, hiç sorun değil. Fakat anlatmak istediğim şu ki; benim ortaokuldan beri siyasi bilgim var, ailem bu konularla fazla içli dışlı olunca bende ister istemez etkileniyorum. Abimle onlarca video izledik; saatlerce, günlerce. Yani koyabileceğin videoları gerçekten izlemişimdir. Amaçlarını, çıkarlarını, ülkeyi ne hale getirmek istediklerini, hepsini çok iyi biliyorum. Bir çok kişiden katbekat fazla siyasi bilgimin olduğunu düşünüyorum. İnsanlar 20'sinden sonra bir siyasi ideolojiyi benimserken ben çocuk yaşta bir ideolojiye sahiptim. Evet, siyaseti ailemden öğrendim fakat onların bilgilerine esir kalmadım. Tütsülenmiş beyinlere sahip gençlerden değilim. Fakat siyaset tartışmaktan nefret ediyorum. Çünkü tartışmakla hiçbir yere gelinmiyor. Yapmamız gereken tartışmak değil, icraate geçmek. İşte oy sandığına gelmemin de nedeni bu. Biz burada tartışırken onlar saman altından su yürütüyor. Bu tarz mevzularda tartışmakla hiçbir yere gelinmez. Önce bilinçli olunmalı sonra harekete geçmeli; yanlışlara tepki gösterilmeli! Ama forum sitelerinde değil, meydanlarda!
Never isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Never'in Mesajına Teşekkür Etti.