Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.02.13, 03:38   #120
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 229
Ettiği Teşekkür: 18504
Aldığı Teşekkür: 27288
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Üniversitelerdeki türban yasağı kaldırılmalı mıdır ?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Never Mesajı göster
Lisedeyken başörtüsü kullanan bir arkadaşım Mimar Sinan Üniversitesi'ni hedeflediğini ama başörtüsü kullandığı için orada hiçte iyi karşılanmayacağını söylemişti. Haklıydı. Mimar Sinan Üniversitesi'nin ne hocası ne de öğrencisi onu kabullenmezdi. Gerçekten çok üzücü; sırf başörtüsü kullandığı için hedeflediği üniversiteyi seçemedi. Bu olayın başörtüsü yasağı ile alakası yok. Başörtüsü yasağı kaldırılmış dahi olsa arkadaşım orada yapamazdı çünkü Mimar Sinan'ın çağdaş(!) öğrencileri arkadaşımı kabullenmezdi. Yazık, çok yazık. Bu durum arkadaşımın ayağına geleceğe çok büyük bir adım atarken pranga taktı. Ben olaya siyasi yönden bakmıyorum açıkçası siz de biraz farklı yönlerden bakmayı deneyin.
Ben çok özür dileyerek, zırt diye müdahil olmak istedim. Özür diliyorum, çünkü; yazılanların tamamını okumadım. Sadece bu mesaj dikkatimi çekti. Cevap vermek istiyorum.

O çağdaş kelimesi yanındaki ünlem işaretini beğenmedim. Çünkü, adı geçen üniversite, gerçekten çağdaş bir üniversitedir. Nasıl olmasın ki? Ülkemizde ilk kez Osman Hamdi Bey tarafından kurulan "Sanayii Nefise Mektebi, bugün, Güzel Sanatlar Akademisi adı altında, bu üniversitenin bünyesindedir.

Arkadaşınız hangi bölümü seçecekti bilmiyorum. Ama sanat ve düşün bölümlerinin ağırlıkta olduğu bu üniversitede, diyelim ki, resim bölümünü seçti. Benimsemiş olduğu yaşam biçimi çerçevesinde, karşısında çırılçıplak poz vermiş olan bir erkek ya da kadını, kendini cinsellikten arındırarak, sadece farklı çizgi çeşitleri olarak algılayıp, çizebilecek miydi?

Çizemezdi arkadaşım. Hatta gider şikayet ederdi. Çünkü saç teli görmenin bile, arzularını alevlendirdiğini ve görmek ya da göstermek istemediğini söyleyen zihniyet, bunu yapmayı çok istese de, istemiyormuş gibi davranmak zorundadır. Bir önceki işaret, NOKTAdır...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.