Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.02.13, 03:46   #1
Emilio Santos
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Emilio Santos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 135
Ettiği Teşekkür: 11972
Aldığı Teşekkür: 17675
Rep Derecesi : Emilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Milliyetçiliğin Ayaklar Altına Alınması

Milliyetçiliği ayaklar altına alırmış… vay padişahıma bak sen. Bu da dansöz gibi, bahşişe doğru döne döne gidiyor. Bir zamanlar milliyetçi söylemleri vardı, şimdi tü kaka oldu milliyetçiler. Aldığı milliyetçi oylarla işi bitti sanırım.

Efendim, benim bu milliyetçilik, ulusçuluk, ümmetçilik, Kürtçülük tartışmalarından beynim sulandı. Fena halde gerildim ve küfür filan ettim. Hatta bol bol ettim. Hatta şu an bile bir yığın saydırdım, neyse ki siz duymadınız.

Parlamentoda Kürtler hiç temsil edilmemiş, BDP ve öncesindeki isimleriyle meclise girmiş teröristler Kürt halkının sözcüsüymüş gibi algılanıyor ya, orada benim şalter atıyor arkadaş. AKP’nin Kürt milletvekili sayısı bu partinin milletvekillerinden en az 3 kat fazla. CHP içinde de aynı şekilde, Kürt halkının gururu milletvekilleri var. Bu eskiden beri böyleydi. Demirel de, Çiller de, Özal da, Menderes ve başkaları da Güney Doğu’nun oy potansiyeline yönelik hamleler yapmıştır ve aralarından Cumhurbaşkanı olmuş Kürt siyasetçiler bu ülkenin içinden yetişmiştir. Hiçbir hak ihlali yaşamadan, demokrasinin gereği olarak geldikleri noktalarda ülke için hayırlı, hayırsız bir sürü icraatları olmuştur.

Bugün bakıyoruz, Kürt halkının sözcüsü Apo olmuş, iletenleri BDPli uşaklar, işbirlikçileri AKP. Muhalefet zaten yok. Milliyetçiliği ayaklar altına alırmış. Alır da ha, şaka filan yapmıyor.

Şöyle birkaç yıl öncesine gidelim. DSP-MHP-ANAP ortaklığı döneminde PKK’nın gücünü tamamen yitirdiğini, liderlerinin tutuklanması ile artık dağılma noktasına geldiklerini hatırlayalım. Her yıl giderek azalan şehit sayısına bakmamız yeterli. Son yıllarda 10, 7, 4 gibi hatırlanacak şehit sayısı AKP iktidarı ile birlikte 100’lerin üzerine çıkmadı mı? PKK yeniden güçlenip, siyasi uzantısını meclise sokmadı mı? Ne oldu o arada da, bunlar yeniden söz sahibi oldu? İşbirliğine hazırım diyen Apo yeniden güçlü bir sembole dönüştü? Büyük Ortadoğu Projesi…

Somali ne oldu? Myanmar denen ülkede Müslümanlar katledildi deniyordu, son durum nedir? Analar ağlamasın diyordunuz, anaların ağıtı bitti mi?

Madem Müslümanların ölümüne, ezilmelerine üzülüyorsunuz, Amerika’ya kapılarınızı açıp bir milyon Irak Müslümanını neden öldürttünüz? Urumçi’de, Kerkük’te işkence edilen, öldürülen Türkler Müslümandan sayılmıyor mu? Tebriz’de depremde hayatını kaybeden binlerce Müslüman Türk’e hiç ağladınız mı? Hıristiyan Ermeniler’in katlettiği Hocalı Müslümanları için Myanmar dalaveresinde iki fotoğrafa bakıp da akıttığınız sel gibi gözyaşınızın bir damlasını akıttınız mı?

Bunlar zaten Türk adından korkuyorlar, elbette milliyetçiliği ayaklar altına alırlar. Kürt faşisti partiyle kol kola gezmeleri de bu yüzden. Amaç belli. Yeni Anayasa paketi Apo’yu kurtarır, böylelikle eyalet sistemine geçilir. Hünkarımız da Başkan olur. Amerika da yemez, yanında yatar. Türk adından kime ne zaten?..

İşte o öyle olmaz Başbakan. Tarihte de gördük, senin gibilerin sonu hep hüsran olmuştur. Bu memleketi milliyetçilikle kazandık. Bağımsızlığımızı milliyetçiliğimize borçluyuz. 17 devlet kurmuş bir milletin milliyetçiliğini ayaklar altına alamazsın. 18.yi senin üzerine kurarız!