Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.02.13, 05:57   #122
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39580
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Üniversitelerdeki türban yasağı kaldırılmalı mıdır ?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Never
Lisedeyken başörtüsü kullanan bir arkadaşım Mimar Sinan Üniversitesi'ni hedeflediğini ama başörtüsü kullandığı için orada hiçte iyi karşılanmayacağını söylemişti. Haklıydı. Mimar Sinan Üniversitesi'nin ne hocası ne de öğrencisi onu kabullenmezdi. Gerçekten çok üzücü; sırf başörtüsü kullandığı için hedeflediği üniversiteyi seçemedi. Bu olayın başörtüsü yasağı ile alakası yok. Başörtüsü yasağı kaldırılmış dahi olsa arkadaşım orada yapamazdı çünkü Mimar Sinan'ın çağdaş(!) öğrencileri arkadaşımı kabullenmezdi. Yazık, çok yazık. Bu durum arkadaşımın ayağına geleceğe çok büyük bir adım atarken pranga taktı. Ben olaya siyasi yönden bakmıyorum açıkçası siz de biraz farklı yönlerden bakmayı deneyin.

Orjinal Mesaj Sahibi Never
Lisedeyken başörtüsü kullanan bir arkadaşım Mimar Sinan Üniversitesi'ni hedeflediğini ama başörtüsü kullandığı için orada hiçte iyi karşılanmayacağını söylemişti. Haklıydı. Mimar Sinan Üniversitesi'nin ne hocası ne de öğrencisi onu kabullenmezdi. Gerçekten çok üzücü; sırf başörtüsü kullandığı için hedeflediği üniversiteyi seçemedi. Bu olayın başörtüsü yasağı ile alakası yok. Başörtüsü yasağı kaldırılmış dahi olsa arkadaşım orada yapamazdı çünkü Mimar Sinan'ın çağdaş(!) öğrencileri arkadaşımı kabullenmezdi. Yazık, çok yazık. Bu durum arkadaşımın ayağına geleceğe çok büyük bir adım atarken pranga taktı. Ben olaya siyasi yönden bakmıyorum açıkçası siz de biraz farklı yönlerden bakmayı deneyin.
Siz olaya duygu sömürüsü yönünden bakıyorsunuz.

O arkadaşınız Tıp okusun mesela... Erkek bir hastası gelse onu muayene edecek miydi?

Ya da ne isterse onu okusun... Okuduğu alandan mezun olduğunda kalkıp bir işe girdiğinde ''benim inançlarım gereği bunu yaparım, bunu yapmam'' dişye şart koşacak mıydı?

Sanırım istediği üniverisiteye sırf kendi gibi olmayanlar var diye girmediyse, yarın meslek alanında da kendi inanç dayatmasını yapacaktı...

Kayıp değil bence... Bence zaten okusa bile ev kadını olmayı seçecek bir bayan... Varsın o da okumak için böyle şartlar ileri sürüyorsa okumasın...

Bizim bir başbakan var... Kızları güya başları kapalı olduğu için Türkiye' de okuyamamıştı. Gittiler yurt dışında okudular. Döndüler geri...

Ne oldu? İş mi aradılar? Hayır! Çalışmak isteseler babaları iş mi bulamazdı?

Gidip başkalarının okuma hakkına engel oldular o sıraları işgal ederek...

Ne oldu? Amerika' da üniveriste bitirip ev kadını oldular.

Bu mu yani?