Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.02.13, 11:11   #123
Şahinoğlu
Üye

Şahinoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Konular: 0
Mesajlar: 136
Ettiği Teşekkür: 132
Aldığı Teşekkür: 618
Rep Derecesi : Şahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Seytan
Standart Cevap: Üniversitelerdeki türban yasağı kaldırılmalı mıdır ?

Bu konuda mağdur olan kimselerin varlığından çok, türbanı siyasi rant açısından kullanan kitlenin olduğu kanaatine sonuna kadar katılıyorum. Ancak esas mesele de bundan sonra başlıyor. Kırsala doğru gittiğiniz vakit, o adamlara bu türban/baş örtüsü kıyasını açıklayamazsın. Açıklamaya çabaladığın vakit de direkman din düşmanı muamelesi görürsün. Görmekle de kalmaz; bunu kullanan siyasi fraksiyonun elini güçlendirir, "dinimizi yaşayamıyoruz ", "dinimiz elden gidiyor canlar" türevi sloganlarına zemin hazırlarsın. Akabininde yasakları sertleştirdikçe halk senden daha da soğur, ilgili fraksiyona daha da bağlanır. Bugüne kadarlık süreçte aynen bunlar yaşanmıştır. Neden %50'leri aşan oy portföyüne sahip bu herifler? Bence biraz düşünmek lazım. Temel nedeni kömür dağıtımına endekslemek yetersiz kalacaktır. Bu, bir takım şeylerin sonucudur; nedeni değil. Ben bu adamların insanları kandırmasına ne kadar kızıyorsam, onlara bu zemini hazırlayanlara da o denli kızıyorum. Kimse de kusura bakmasın.

Çuvaldızı kendimize batırmamız lazım ki gerçekleri görelim: Malumunuz, ülkenin önemli bir çoğunluğu muhafazakar. Atatürk'ü de seviyorlar belki, ancak din onlar için her şeyden daha önemli. Biz bu insanlara hep tepeden baktık, ötekileştirdik, inadına yasaklar koyduk, yanlarına gidip hassasiyetlerini dinlemedik; dayattık ve yalnız bıraktık. Nihayetinde de ellerimizle kendilerini o muhafazakar kitlenin içindeki azınlığa; ilk günden bugüne değin var olmuş, Cumhuriyet değerlerini asla benimsememiş ve kış uykusunda olan kimselerin eline emanet ettik. Onlar da çok güzel çalışıp bu fırsatı değerlendirdiler. Tebrikler gerçekten. Böyle bir ortayı Hagi bile yapamazdı.

Artık bugünkü konjonktürde, "yasaklansın mı?/ yasaklanmasın mı?" tartışması bile gereksiz. Halihazırda asla olmaz denilen şey oldu ve 2007'den beri Cumburbaşkanlığı köşkünde birileri oturuyor işte. Ağlamak ne çare... İktidar olunmadan ancak konuşmakla yetinilir. Herifler de böyle çatııır çatır istediklerini yaparlar. Zamanında düşünülecekti bütün bunlar. Artık azınlık olan Cumhuriyetçi kesim ve siyasi erk de elden kayıp gitti. Ve maalesef şu çok açık ki; güdülen bu politikalarla yeniden iktidar olmak, balığın dala çıkmasıyla aynı oranda reel bir hedef.
Şahinoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Şahinoğlu'in Mesajına Teşekkür Etti.