Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.02.13, 13:55   #6
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32394
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Milliyetçiliğin Ayaklar Altına Alınması

Demokrasinin varlığına hiçbir zaman inanmadım.. Geçmiş zamanlarda da demokrasi yoktu sadece görünür nitelikteydi..

Şimdilerde ise bu görünür niteliğin görünülemez olması da var.. ve biz bunu yaşıyoruz iliklerimize kadar..

Açıkçası demokrasi bizim için hep bir hayal olarak kalacak..

Milliyetçilik kavramına gelince bugün çoğu insana sorsanız milliyetçiliğin ne anlama geldiğinide bilmez,bilseler bile yanlış bilmektedirler.. ama bu yanlış bilinenler zihinlerde kendiliğinden oluşmadı..

Maalesef akp öncesi uygulanan politikalar bunun sonucuydu.. Gladio tertibinin başta medya olmak üzere diğer devlet kurumlarının gücünü kullanarak insanlara milliyetçiliğin mesajı yanlış bir biçimde aktarıldı..

İç yapılanmadan doğan ülkücülük bu yüzden var.. ve ben ülkücülüğün gerçek Türk amacına hizmet ettiğini kesinlikle düşünmüyorum. Ülke tarihinde oluşan bu yapılanma yüzünden maalesef şu an milliyetçilik yanlış bilinmektedir..

Kısacası zemin zaten hazırdı bunun için.. Kukla yönetim olan akp'ye ise bunu sadece inşa etmekle kaldı...

Eğer bugün Milliyetçilik = Faşistlik denklemi zihinlerde canlanıyorsa bu yüzdendir.. Öbür türlü serbest kaynaklardan araştırıldığında zaten Türk Milliyetçiliğinin ne kadar esnek olduğu görülebilir..

Aynı şekilde Atatürk'ün kendi kurduğu ekibinin araştırarak çıkarttığı "Milliyetçilik" kavramının niteliği ve niceliği yayınlamış olduğu "Nutuk" kitabında da bulunur... İnkilaplarında da kısa özeti mevcuttur zaten..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.