Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.02.13, 19:28   #132
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Üniversitelerdeki türban yasağı kaldırılmalı mıdır ?

Sevgili Never ve Özgürlük kelebekliğine soyunarak kendi sonlarını hazırlayan Polyana arkadaşlar,

Ne yazık ki AKP'nin gerek sinsice, gerekse de açık açık uygulamaları sonunda ülkemiz Atatürk'ün kurduğu laik, demokratik Cumhuriyetten her gün biraz daha uzaklaşmakta, çağdışı yaşam şartları her gün yeni bir yasa ve baskıyla tüm topluma ve bizlere dayatılmakta veya empoze edilmektedir.
Bireyi dinin baskısından koruyan laiklik ilkesidir, laikliğin yok edildiği (özellikle İslam ülkelerinde) öncelikle bayanların haklarından özgürlüklerinden bahsedilmesi söz konusu değildir.
Geçmiş yıllarda (nispeten laiklikle yönetilen) İslam ülkelerinin (İran, Irak, Pakistan, Afganistan, Libya, Cezayir, yakın gelecekte Suriye vb) geçmiş yıllarını (30-40 yıl öncesi) ve laikliklerini kaybederek içine battıkları bu günkü durumlarını araştırmanızı tavsiye ederim.

Sevgili Real,
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Elbette türban güçlenecek..Nasıl güçlenmesin ki?

Erkeklerin büyük bir çoğunluğu camilerde, çocukların da bir kısmı kaçak kur'an kurslarında, diğer bir kısmı da imam hatip liselerinde eğitiliyor..

Vee kaçınılmaz son..

Konu 2010 yılında açılmış, kısa bir anket.. İlk mesajlarımda türban yasağının kaldırılacağını o mesajımda da söylemişim. Görünen köy klavuz istemez zaten...

Anayasanın da değişeceğini söylemiştim, o da oldu.. Ben daha tahmin de bulunmuyorum, bulunmayacağım..

Yok bir tahmin de daha bulunayım, bu da belki tutar.. Kenan Evren askeri darbe ile yönetime el koydu, anayayası değiştirdi. Kurtuldu mu? Hayır, şeklen de olsa yargılanıyor..

Peki, çok ileriki yıllarda bu durumun tersi olma ihtimali yok mu? Bir şekilde başa gelecek olanlar, şimdiki yönetimde olanları yargılamayacaklar mı?

* * *

Kısaca; gemi başını batıdan doğuya çevirdi. Bilinir ki gemiler çabuk manevra yapamaz, dönüşleri biraz ağır olur..

Manevra tamamlanıyor... Yön belli..

Yazarak bu tehlikeye dikkat çekmiştir.
Hakları kısıtlanan, gelecekleri tercihleri, yaşam şekilleri (hatta) hayatları tehlike alında olan türbanını diye savunduğunuz, kızlar değil sizlersiniz.
Eğer bir kaygınız olacaksa, bu kendi geleceğiniz olmalıdır.

Eğer bu konuda merağınız varsa ve tatmin olmamışsanız.
Forumda açılmış konuları (tartışmaları) sırası ile okumanızı tavsiye ederim. Belki ozaman neyi savunduğunuzu, neyi savunmanız gerektiğinin farkına varırsınız.

Okumanızı tavsiye ettiğim konular. (Lütfen okuyarak, bilgi edindikten sonra dini ve laiklik konusundaki tartışmalara katılın)

Siz Laik misiniz?
Cumhuriyet ve Demokrasi
Din ve Baskı
Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?
Dindar Kişi, Çağdaş Olabilir mi?
Şeriat Cezalarına Dünya'dan Örnekler (Video)
Eksen Kayması
Kurbağayı Pişirmek
Yezidiye Sahip Çıkmak
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.