Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.03.13, 23:51   #32
FaRoCK
Üye

FaRoCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 0
Ettiği Teşekkür: 14
Aldığı Teşekkür: 105
Rep Derecesi : FaRoCK Karimasını arttırmak için doğru yerdeFaRoCK Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
FaRoCK - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Cemaat bütün hastanelere Kuran kursu açacak!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
O sizin dediğiniz Protestan ve katolik kilisesine bağlı olan hastaneler için geçerlidir.

Hem o ufak dua odalarında kimseye latince kurs verilmiyor. Ayrıca Avrupayı Türkiye ile karşılaştırmak bu konuda çok yanlış olur. Orada bizdeki gibi din dendiğinde kimse içten pazarlıklı olarak yaklaşmıyor din konusuna.

Yazınızın bu kısmında da çelişki içindesiniz.

Bir yandan sanki Cumhuriyet'in miadı doldu, değişime göre yeni ilkeler belirlenir gibi bir yorum getirirken, bir yandan da osmanlı zamanında batının ilerlemesi, fikir açılımı osmanlıya aykırı gelmişti ve batıdan geri kalmıştı diyorsunuz. Sonra da hastanelerde kuran ve osmanlıca kurslarını savunuyorsunuz.

Benim bir şeyi savunduğum yok. Sadece hastanelerde böyle bir şeyin olmasının sakıncası olmayacağını ifade etmeye çalıştım. Olsa da olur, olmasa da olur.
Ayrıca benim çeliştiğim bir şey yok. Siz olaya taraflı bakıyorsunuz. Bir kişinin bir dil öğrenmesini o ülkeyi geri bıraktığını düşünüyorsanız bu sizin görüşünüzdür.
O'nuda başka severim.
İnkar etmem varlığını,
Ben de meşgul ettiğin yeri kopartır, ''eksik yaşarım''.
Bir daha aynı yerden sevmem kimseyi."
FaRoCK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
FaRoCK'in Mesajına Teşekkür Etti