Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.03.13, 14:23   #5
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bülent ECEVİT - Burası devlete meydan okunacak yer değildir.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi aakinaksoy Mesajı göster
O: Tüm bunları Meclis kürsüsünden söyleyecek kadar YÜREKLİ,
Torbalı'nın Pamukyazı köyünde, Su içenin, Toprak kullananın diyecek kadar
DEVRİMCİYDİ.

Başbakanlar 4 uçağı az bulurken,o Renault marka araba kullanacak kadar
ALÇAKGÖNÜLLÜ,
USA'ya kafa tutacak,Kıbrıs'a özgürlük getirecek kadar KAHRAMANDI:

Ne yazık ki, Türkiye'ye 2 numara büyük geldi!..

Rahat uyusun, ışıklar içinde...

Hepsine katılıyorum bu sözlerin.

Ecevit'i şimdi eleştirenlere bakıyorum da hiç değişmemişler. Hala kısır söylemlerin içinde, kendileri için siyaset yapıp halkın dilini konuşamayanlar, gerçekler ışığında değil de ütopyalar peşinde koşanları sıkça görüyorum.

Yaklaşık 50 yıllık siyasi hayatı boyunce bir insanın iniş-çıkışları veya tutarsızlıklarının olması, değişen zaman ve konjektörün gözardı edilmesi ve illa ki hizip olma durumu.

Ecevit'i pekçok yönüyle eleştirebilirsiniz ama dürüstlüğüne, bu milletin çıkarları için harcadığı hayatına ve değişmeyen Atatürkçü çizgisine sanırım sizlerde bir şey diyemezsiniz.

Partide ki sultasından bahsediliyor sıkça. Bundan bahsedenler sanırım DSP dönemini kastetmekte. Yoksa CHP genel başkanlığı yaptığı dönemlerde yanında Rahşan'dan çok partililer vardı. H. Fehmi Güneş'ler, Mataracı'lar, Baykal'lar, Topuz'lar vb. ilk aklıma gelenler. (onlardan yediği kazıklar sonraki tutumunda ne kadar etkili oldu hesabını sizler yapın artık)

Baykal ve Topuz daha sonra CHP'de devam ettiler ve adı hizipçiye çıkanların CHP 'sinin ne halde olduğunu da gördük. Diğer eleştirenler ise hep marjinal kalmış sol gruplar. Bir türlü büyüyemeyen, halkla bütünleşemeyen, hatta kendi siyasi çizgisinde olanlarla bile bir çatı altına gelemeyen marjinal sol.

Bugün yılların siyasi rakipleri bile kişiliğine ve davasına adanmışlığına laf edemezken ona çok daha yakın olması gerekenlerin bu tutumu sanırım klasik sol çekememezliği, en iyi ben bilirimciliği.

Zaten bu zihniyetten ödün veremedikleri için hala sol paramparça ve bir araya sadece kavga etmek için gelen gruplardan oluşmakta.

Sol ne çekiyorsa zaten bu militan sol ve salon sosyalistlerinden çekmekte.

Nacizane görüşüm, uzun yıllar içinde şekillendiği için bu görüş, tartışmaya da kapalıyım.

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.