Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.03.13, 15:39   #69
Dream
Üye

Dream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 196
Aldığı Teşekkür: 560
Rep Derecesi : Dream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Toplumun parmaklarıyla gösterdiği kavram: Eşcinsellik

Özgürlük arkadaşımız gerekli açıklamaları yapmış ben sadece olaya duygusal yönüyle bir bakış açısı sahibi olabilmeniz adına konuya dahil olmak istiyorum.

Öncelikle çok kısa kendimden bahsedeyim. Kesinlikle kafanızda kuracağınız gibi efemine bir karakter değilim,son derece yakışıklı, erkeksi ve hoş biriyim. Doğrusu futboldan hoşlanmasamda araba ve basketbol hayranıyım. Bir çoğunuzun hobi dediğinizde kitap okumak yalanını kullanmasının aksine ben gerçekten kitap okuyan biriyim. Müzik dinlemek benim için bir aşk gibidir.

Toplumda iyi bir yere sahip çevresinde çok az bir insanın yönelimi hakkında bilgisi olan sosyal,kendiyle barışık yirmili yaşların ortalarında bir insanım. Bir çoğunuzun düşüncesinin aksine inanılmaz güzel bir ailede gelenek göreneklerimize uygun aynı zamanda da muhafazakar olan bir ailede büyüdüm. Ne tecavüz edildim ne de çocukluğumda şuanki kimliğime sahip olmamın nedeni olabilecek diğer düşünceleriniz /duyumlarınızı yaşadım.

Yukarıda çok ucu açık noktalarda cümleler kullandım. Yadırgamayın sadece beni anlamanız için ilginç noktalarda betimlemek istedim kendimi. Birazcık empati kurabilirseniz yazdıklarım sayesinde kendimce çok şey başardığımı düşüneceğim. Az çok kendimi anlatabilmişimdir sanırım şimdi gelmek istediğim noktaya döneyim.

Olayın duygusal noktasından bahsetmek isterim. Ben kendi cinsime ilgi duyduğumu anladığımda orta okul yedinci sınıftaydım. Öğretmenime ilgi duyuyordum. Daha önce hiç karşıma gelmemiş duygulardı.

Toplumsal yargılar ve yetiştirilme tarzım gereği bu konuyu kendi içimde örtmeye başlayıp hiç olmamış gibi davranmaya başlamıştım o günler itibari ile. Bu çok uzun bir sürede böyle devam etti. Ta ki kaçınılmazı kabul ettiğim zamana kadar.

Nasıl anlatabilirim bilmiyorum açıkçası. Kendi cinsime beslediğim hisler tamamen sizlerin karşı cinse beslediği hislerle aynı. Olaya bir çoğunuzun cinsellik olarak yaklaştığını biliyorum ama sanılanın aksine bizler cinselliğin ötesinde gerçek duygular besliyoruz hemcinsimize.Ben sağlıklı bir erkek olarak bir erkeği çekici buluyorum. İşin özü bu.

Kendimden emin olmak için karşı cinsim ile de yakın ilişkiler yaşadım. Bunlar beni hayata küstürmek, depresyona sokmak dışında hiçbirşey yaşatmadı. Kısacası kadınlara karşı hiç ilgisi olmayan bir erkek düşünün. Bir erkeğin mini etekli bir bayana bakarken yaşadığı arzu bende sadece bir çiçeğe bakarken duyduğum beğeninin ötesine geçemiyor.

Eğer bir suçlu arayacaksanız bu ben değilim. Maalesef ben böyleyim.Dikkat ederseniz maalesef dedim. Tamamen kendimle barışık mutlu bir insanım fakat hayatımda yaşadıklarımdan dolayı keşke hetaroseksüel olsaydım dediğim zamanlar olmadı değil.

Olayı şöyle de değerlendirebilirsiniz. Ben neden bu kadar zorlukla başa çıkmaya çalışmak yerine güzel bir kadın bulup hayatıma devam etmiyorum? Emin olabilirsiniz etrafımdaki kadınlardan son derece talepkâr tepkiler alıyorum. Sizce bu neden olabilir? Mazoşist bir insanmıyım? Bu şekilde acı çekmek mi istiyorum?

Kabul etmesi güç bir durum sizleri emin olun anlayabiliyorum. Bir erkek bir erkeğe ya da bir kadın bir kadına nasıl ilgi duyabilir diye düşündüğünüzde bir bir çoğunuzun içinin ürperdiğini hatta iğrendiğini tahmin edebiliyorum.

Şimdi gelelim bana.

Ben sizleri nasıl görüyorum acaba? Bana bir kadın hiç çekici gelmiyor bunun ötesinde olaya cinsellik olarak baktığımda ise siz nasıl iğreniyorsanız ben de aynı duyguları besliyorum! Sanırım biraz dikkatinizi çekmişimdir. Bana göre normal olan bu. Kabul etseniz de böyle kabul etmesenizde böyle.

Bir dip not olarak da "Hastalıktır." diyenlere şunu belirtmek isterim. Heteroseksüellik nasıl bilimsel olarak nedeni saptanamamış bir yönelim ise homoseksüellik ya da diğer yönelimler de bilimsel olarak saptanamamıştır. Ayrıca homoseksüellik sanılanın aksine yaşamın bir parçasıdır. Doğadaki diğer canlılarda bir çok örneği vardır.

Bir elin parmaklarının sayısından çok daha fazla olan örnekler vardır.
Çok güzel bir forumunuz var. Ben tesadüfen fark ettim fakat ilgi alanlarım uyuşmadığı için kalıcı olabileceğimi zannetmiyorum. Sanal ortamlarda sosyallikten daha çok gerçek yaşamımda sosyal olmayı tercih eden bir insanım. Başlığı arama motoru arayıcılığıyla gördüm ve konuya dahil olmak istedim. Yazdıklarımı sıkılmadan okuyan herkese de teşekkür ederim.