Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.03.13, 22:59   #1
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 791
Mesajlar: 6,514
Ettiği Teşekkür: 29083
Aldığı Teşekkür: 34492
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Erdoğan'dan Gazi'ye "Bebek Katili" Yanıtı


Abdullah Öcalan’ı İmralı’ya kendisinin koymadığını belirten Başbakan Erdoğan, ancak bu kararın isabetli olduğunu söyledi. “Bebek katiliyle bir araya geliniyor” diyen bir gaziye yanıt veren Erdoğan, “Çözüm umudu varsa onu ararız. Gaziliği istismar etme” dedi. Erdoğan, genel affa bir kez daha karşı çıktı: “Bir insanı öldüreni af etme yetkisini ben kendimde bulmam.”

Sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaptı.

Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:
“Bizden önce, terörün Türkiye'nin üzerine karabasan gibi çöktüğü 20 yıl boyunca maalesef bu meselenin önüne cesaretle, kararlılıkla en önemlisi de samimiyetle gidilmedi.

10 yıl içinde terör meselesini çözmek için her adım attığımızda karşımıza engeller çıktı. Ne zaman adım atsak, karşımızda duvarlar örüldü. Ne zaman bir girişimde bulunsak, karşımızda hendekler bulundu. Ne zaman harekete geçsek, karşımızda provokasyonlar, tahrikler, sabotajlar bulundu.

Bunların hiçbiri bizi yıldırmadı. Ne önümüze örülen duvarlar, ne kazılan hendekler, ne provokasyonlar, ne sabotajlar bizi yolumuzdan çevirmedi. Biz, 'bu işi inşallah çözeceğiz' dedik.

İmralı'ya ben getirip koymadım. İmralı’yla yerleştirilmesi isabetli olmuştur. Avukatlarıyla görüştürmüyoruz. Ailesiyle görüşme yaptırıyoruz.

Bunların da bize ulusal ve uluslararası çerçevede bir şeyler kazandırdığına da inanıyoruz. Buradan eğer bir çıkış olacaksa, biz bu çıkış yolunu şu anda deniyoruz, deneriz ve bundan da yılmayız ve birilerine rağmen de bunu erteleyemeyiz. Buna rağmen de biz bu adımı attıysak bir çözüm yolu olduğu için.

'GAZİLİĞİ İSTİSMAR ETME'

Kardeşimiz dedi ki ‘Bebek katiliyle bir araya gelmek’. Dünyada hangi ülkeye giderseniz, devletler istihbarat örgütleri vasıtasıyla sadece terör suçlularıyla değil, her türlü suçlularla görüşürler. Çözümü böyle getirirler. Orada çözüm umudu varsa biz onu ararız. Bir defa şu hiç şık değil, gazi olabilirsin bu bir şereftir, onunla övün. Ama gazi olmayı istismar etme.


Biz genel af olmayacağını defalarca söyledik. Bir insanı öldüreni af etme yetkisini ben kendimde bulmam. Devletin böyle bir yetkisi yok.


Kaynak

Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.