Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.03.13, 03:28   #74
SuLTaN
Fosforlu

SuLTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 708
Ettiği Teşekkür: 36956
Aldığı Teşekkür: 24738
Rep Derecesi : SuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Toplumun Parmaklarıyla Gösterdiği Kavram: Eşcinsellik

Empati kuran arkadaşlar da, objektif davrananlar da, bu durumu yaşayanlar da bir şeyler yazmışlar. Bunca söz üzerine bir şey demek istemiyordum ama içimdeki duygular elvermiyor susmama.

İnsanların bu dünyada yalnızca bir kez yaşama hakkı var ve en iyi şekilde nasıl yaşayacağına inanıyorsa öyle yaşamalı. Müslüman mı, Budist mi, homoseksüel mi, heteroseksüel mi, öğretmen mi doktor mu herneyse. Ne ile mutluysa, ne ile yüzü, gönlü gülüyorsa onunla olmalı. Bizler çok hoşgörülü olduğunu iddia eden ama hoşgörüden nasibini alamayan bir toplumuz. Belki de yalnızca biz böyle değiliz, tüm dünya böyle. Arada çıkan istisnalar güldürüyor yüzleri. Türk olmayana Türkleri öcü gibi gösteriyorlar, Sünnî olana Alevîleri, ortak cinsel tercihi çoğunlukta olanlara da azınlıkta kalan eşcinselleri öcü gibi gösteriyorlar. Bunu BİZ yapıyoruz. Kendimizi eleştirdiğimiz tarafın yerine koyduğumuzda ise durum değişiyor. İnsan, insanların hayatını kolaylaştırmalı, zorlaştırmamalı. Bir kişinin bile yüzünü güldürebilmeyi kâr saymalı, ağlatmamalı. Bunlar hâkim olunca başlıyor "insan olma" süreci. Ne mutlu bunu başarabilene...

Eşcinselliğin "hastalık" olduğu yönünde kullandım oyumu. Ama tüm yorumları okuyunca, önerilen videoları izleyince; yaşamadığım bu konu üzerinde böyle bir değerlendirme yapma hakkına sahip olmadığımı anladım. Durumun içinde olanlar ve uzmanlar yeterince açıklama yapmış zaten. Benim eklemek istediğim, küçüklüğümden beri eşcinsel olan insanların dışlanmasının canımı acıttığıdır. Onların çocuk sahibi olmak isteseler de olmayacağını, hep bir yanlarının eksik olacaklarını düşünmemdir. Ne yazık ki, öyle de olacak sanırım...

Bilmiyorum, ne yapabiliriz bunları yaşayan arkadaşlarımız için, nasıl yardımcı olabiliriz onlara... Elimden gelen tek şey, tüm iyi niyetim ve insan sevgimle güzel dileklerimi, dualarımı içimden haykırmaktır. Onların da bu toplumda, bu dünyada istedikleri gibi yaşayabileceklerini kabul etmek ve elimden geldiğince anlatmak olacaktır...

Tüm bu içtenliğinle, yazdıklarınla, nezaketinle yeniden hoşgeldin aramıza Özgürlük. Teşekkür ederim tüm bu duygularını bizlerle paylaştığın için.
SuLTaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz SuLTaN'in Mesajına Teşekkür Etti.