Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.03.13, 08:41   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Saltanat Nedir Bilir misiniz?

SALTANAT NEDİR BİLİR MİSİNİZ?

İdari saltanat nedir bilir misiniz?

Saltanat dendiğinde; Osmanlı hanedanının Türk boyları üzerindeki hakimiyeti, Türk ve diğer ırklardan oluşanların bu hakimiyet karşısında malı ile canı ile teba oluşu, hanedana mensup olanların ve onların yandaşı saray mensuplarının bu tabiyet üzerinde depdebe, lüks ve ihtişam içinde cariyeleri, halayıkları, odalıkları, kapatmaları, birden çok eşleri ile kendilerine özgü yaptırdıkları saraylar içinde vur patlasın çal oynasın havası ile yaşamalarının adıdır saltanat!


Geçtiğimiz 3 gün öncesinde bir hastahanede Kur'an kursları yanında Osmanlı lisanın öğretildiği bir kurs varlığından söz edildi, yazıldı çizildi tenkit edildi. Ama işin sadece böyle bir tesadüfi olay olmadığı, dünkü tarih itibarı ile T.C. dışişleri bakanlığını işgal eden Davut'un oğlu, Osmanlı döneminde şuradan şuraya kadar Osmanlı'nın idi, Şimdi AB birliğini Haçlı zihniyeti görmeyenler bizim şuradan şuraya kadar Osmanlı'nındı dememizi yeni Osmanlıcılık sayıyorlar demesi kafaların arkasında saltanatın idaresi olan Padişah'lara ecdadımız diyenlerin gerçek niyeti bir kez daha anlaşılmış oldu.

Saltanat ve Padişah'lık özentisi Davut'un oğlu kadar şimdilerde başbakanı, gelecekte başkanı, daha gelecekte Padişah'ı olacak imam Recep Tayyip Erdoğan'ın da hayalidir.

Türkiye Cumhuriyeti olarak devleti olarak sessiz sedasız bir çok T.C. vatandaşının haberinin bile olmadığı, resmi makamlarda oturanların konuyla ilgili iki satır konuşmadığı, tüm tv kanallarında ve yazılı basında iki satır yer almadığı (istisna bir iki küçük haber hariç) saltanatın kaldırılışının 90.cı yılını 1 kasım 2012 tarihinde kutladık.

Saltanatın yerine ikame ettiğimiz Cumhuriyet ve Cumhur=Halk'ın bayramı arasına set çekmeye kalkanlar, Cumhuriyeti halkın dimağından silmeye kalkanlar, Cumhurun Ata yaptığı Atatürk ve bayramı arasına set çekmeye kalkanlar, araya geçen yılın taklacı sever bakanı İdris Naim Şahin isimli zatın gaz ve su sıkıcılarını koyanlar, çok büyük bir pişkinlik ile, Cumhuriyet bayramını yasaklamalardan önce Cumhuriyeti her yıl nasıl kutluyorsa öyle kutlamak isteyen ve sayılarının 1 milyon olduğu ifade edilen insanların tümüne Ergenekon’cu ve terörist, bu organizasyonu tertip edenleri ve katılan kurumları da illegal ve marjinal olarak nitelemişlerdi.
 
11 yıldır Türkiye Cumhuriyeti devleti “TAKİYYE” sanatını hakkıyla kullanan ve şaklabanlığı siyaset sanan, Cumhuriyetin en önemli unsuru olan Laik’lik ilkesi karşıtı odak olmakla, dolasıyla Cumhuriyet karşıtı odak olmakla mahkum olmuş Akepe isimli güya bir siyasi partinin üyesi ve yöneticisi olan insanlardan teşekkül etmiş bir kabine tarafından idare edilmektedir.

Bu emrivaki Türk milletine hak mıdır? Reva mıdır?


İmralı görüşmeleri deşifre edildi, hazreti imam Recep Tayyip, her zamanki haşin, gaddar, kindar pozisyonun yüz hatlarına yansıyan mimikleri ile ağzından salyalar akıtarak birilerini, ulusalcıları, yurtseverleri hedef aldı, konuşmaları deşifre edip yayınlayan Gazete ve Gazeteci için batsın böyle gazetecilik dedi ve ancak zambırı indi.

Son 11 yıldır acaba ülkemizde gerçekten saltanatın sona erdiğine inanan var mıdır?
Akepe hükümeti ve hükümranlığı ile saltanat adeta şekil değiştirmiş kılık değiştirmiş olarak canlı ve diri olarak Abdullah Gül ve İmam Recep Tayyip Erdoğan şahsiyetinde ve onların himayesinde Türkiye Cumhuriyeti devletinin tüm imkanları kullanılarak evladı ayal, akrabayı taallukat’dan yandaş, yanaşma ve beslemelerden nemalanmayan, saltanat’dan nasiplenmeyen kaldı mı?

Saltanat elan bu gün Türkiye Cumhuriyeti devletinde devam etmektedir. Uzun anlatmama gerek yoktur. Akepe hükümetine ve yandaşlarının yaşam biçimlerine bakmak yeterli.
Cumhuriyet geçen yıl tüm saltanat heveslilerinin engellerine karşın 89 cu yıl dönümünü cumhur tarafından kutladı. Darısı 2013 yılı 90. cı yıl kutlamalarına. Bizler Cumhuriyetin Türk milletine kazandırdıklarından, Atatürk devrimlerinden, ayrımsız ayrıcalıksız, kanun önünde bila istisna herkesin eşit olduğu, sosyal, laik, hukuk üstünlüğüne dayalı, bir düzenin saltanat yerine ikame edilmesinde emeği geçenlerle, ve kazandırdıkları ile iftihar ederken, Bu sistemin sağladığı imkanlar ile siyaseten hükümet olup Cumhuriyet değerlerini görmezden gelenlere, İmam Recep Tayyip’lere nasıl iyi deriz? Demeyiz yaptıklarının bedelini günü geldiğinde mutlaka ödetiriz.

Şimdi Türkiye’de bir iktidar var. Dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde iktidar var ama muhalefet yok. Biz bu gün iktidardan vazgeçtik, siyaseten İmam Recep Tayyip’in haddini bildirecek muhalefet yok onu arar hale geldik.
Türkiye seçim sath-ı mailine girdi. Henüz daha saltanat heveslisi bölücülerin, işbirlikçilerin partisi olan AKP karşısına hangi çatı altında birleşmiş, Atatürk'de birleşmiş insanların kurumu olacak çatı belirlenmedi. İnsanlara deklare edilmedi, AKP 1-0 değil 2-0 önde ve avantajlı durumda hayalleri olan salnata doğru gidiyorlar.
Hak mı? Reva mı?


04.03.2013

Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.