Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.03.13, 09:09   #27
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11419
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Çanakkale Savaşı | (1915 - 1916)

Arkadaşımızın emeğine eline sağlık derken, verilen insan kayıpları, maddi manevi zararlar, savaş sonrası yaşanan üzerinden 98 yıl geçmesine rağmen toplumumuzda ve savaşa katılmış diğer toplum vatandaşları üzerinde oluşan sosyal travmalar kolay atlatılacak hususlar değildir ve halen yaşanmaktadır. Ağıtlar türküler maniler niçin söylenmektedir?

Savaş Atatürk deyimi ile gerekmedikçe yapılması halinde bir cinayettir ve hatta bize göre cinayete teşebbüstür. Günümüz dünyasında savaş ve şekilleri ve sahip olunan silahlar, Emperyal ülkelerin dünyaya hükmetme hayalleri ve savaşan irili ufaklı halklar ülke içinde bölünmüşlüğün, ırkçılığın, vd anlayışların hakim olması ile yaşanan savaş ve gerilla vurkaçları bu olayları yaşayan insanların iflahını kesmektedir. Kazanan halk'lar olmamakta her zaman ve kaçınılmaz olarak Emperyal güçler olmaktadır.

Ulusalcılık bunun için önem kazanmaktadır. milliyetçilik ırçılık esasına dayalı ve karşı ırkı yok etme esasına dayanmıyorsa ve asimilasyon uygulanmıyorsa devlet hayatı için mutlaka gereklidir.

Türkiye Cumhuriyeti devletinde Atatürk milliyetçiliği bunun için önem kazanmış ve önemini hala korumaktadır. Bu anlayışa karşı çıkan muhalif ve muafıkların varlığına rağmen.

Savaş her koşulda, ölüm, yokluk, yoksulluk, üretimsizlik, bölüşümden feragat, ve nihayet milli stokların eritilmesi, sonunda açlık ve başkasına avuç açarak zelil duruma düşmektir.

Savaş hayalperestleri ömürlerinin hiç sona ermeyeceğini sanırlar. Kendilerinden sadir olacak gelecek nesilleri düşünmeyenler dünyanın sonunun Tanrı eli ile değil insan eli ile sonlanacağını bilmeyenlerdir.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.