Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.03.13, 23:54   #78
Ozgurluk
Üye

Ozgurluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 167
Aldığı Teşekkür: 602
Rep Derecesi : Ozgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Toplumun Parmaklarıyla Gösterdiği Kavram: Eşcinsellik

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ha sonradan biseksüel olanları da anlarım... Kendilerinin tercihidir ve kendi hayatlarının dışına taşırmadıkları müddetçe; mesela milyarlaca insan önünde Madonna ve Britney gibi dudak dudağa öpüşmedikleri sürece onları da anlarım... Ya da toplum önünde erkek erkeğe öpüşmedikleri müddetçe... Yeter ki kendi tercihlerini hayvani bir şekilde toplum önünde yaşamasınlar...
Sonradan heteroseksuel, homoseksuel ya da biseksuel olunmuyor. Eger kisinin icinde bu duygular varsa, belli sure yasamina yansitmamis olabilir. Uc cesit cinsel yonelim de ufak yaslarda, bireyin elinde olmadan oturan ve katiyen tercih olmayan durumlardir. Sunu tum samimiyetimle soyluyorum; elimde olsaydi ve bir kadina ilgi duyabilseydim, ilk isim evlenmek ve yuvami kurmak olurdu. Sicacik, aksam eve geldigin, esinle haftasonunu iple cektigin gunler yasadigin, herkes gibi oldugun, hasta zannedilmedigin bir hayat ...

Madonna ve Britney orneginize gelirsek ...

Eger gorusunuz bir kadin ile erkegin de toplum onunde opusmemesi yonundeyse, yani her uc yonelime de esit yaklasarak yaziyorsaniz elbette dusuncenize hak verebilirim. En azindan saygi duyarim.

Ama iki kadin ya da iki erkek oldukları icin opusemezler, yoksa kadinla erkek opusebilir derseniz bu da yanlis bir tutumdur. Onu da belirtmeden gecmek istemedim. Daha once de bahsetmistim, cocuklarimiz gorur ve ozenir dusuncesi tamamen bilgi eksikligine dayaniyor. Cinsel yonelimler ozenmeyle olamiyor. Ozenerek olsaydi zaten homoseksuel ya da bikseksuel insanlar olmazdi. Herkes heteroseksuel olurdu.

Bizler de toplumda esit haklar istiyoruz derken, bu istedigimiz haklardan bir tanesi escinsel evlilik hakkidir. Bizler yalniz yaslanmaya, yalniz olmeye, hasta oldugumuzda yalniz kalmaya mahkum birakilan insanlariz. Belli yastan sonra hayatta tamamen yalniz kalan insanlariz. Heteroseksuel insanlar bir hayat arkadasi bulup, iyi gunde kotu gunde birbirlerinin yaninda olabilirken; bizler bu sansa sahip olamiyoruz. Gelecegimizden ne kadar buyuk endise duydugumuzu bir bilseniz ...

Neden ben sevgilimin elinden tutup sinemaya gidemiyorum ? Neden topluluk icinde gercekte sevgilim olan insana, kankam gibi davraniyorum ? Ailem en yakin arkadasim, kardes gibi sanarken; neden sevgilimi gercek kimligiyle onlarla tanistiramiyorum ? Surekli gizlenmek, surekli saklamak, surekli rol yapmak ... Bunlar insana o kadar agir geliyor ki, siz resmen bir oyuncusunuz gercek hayatta. Bir maske takiyorsunuz, bu maskeyi olusturan da toplumun normal diye benimsedigi onyargilar. Halbuki bizler de normaliz, bizler de herkes gibi insaniz, bizler de herkesi seviyoruz, vatanimizi seviyoruz. Kimimiz doktor, kimimiz ogretmen, kimimiz muhendis, kimimiz psikolog ...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bir de şu transseksüeller var... Erkekden dönmeler. Yılışık, arsız, sokaklarda kendilerini pazarlayan, kıyamet koparmaktan zevk alan ve resmen fahişelik yapanlar... Ben bunları bir türlü anlayamadım. Va anlamak da istemiyorum açıkçası...
Bu konuda Sahinoglu kardesim gerekli aciklamalari yapmis. Oncelikle zaten bu insanlar escinsel degiller. Ornegin ben escinsel oldugu disardan kesinlikle anlasilamayacak, gayet erkeksi bir insanim. Vucudumla, kiyafetlerimle bir sikintim yok. Ama trans bireylerin durumu daha farkli ... Onlarda beden ve ruh uyumsuzlugu mevcut. Onlar da kucuk yaslardan itibaren farkediyor bunlari, hatta verdigim belgeselde de izleyenler gormustur; hanimefendi net sekilde anlatmis yasadiklarini.

Sokaklarda kendilerini pazarliyorlar cunku is yok, herkes onlardan korkuyor, gordugunde ocu gibi davraniyor. Bir saglik guvenceleri dahi yok. Buyuk cogunlugu ailesinden kacmis durumda ve can tehditi altinda. Sokaklarda buyuk tacizlere maruz kaliyorlar. Sucsuz yere hukuki islemlere tabii tutuluyor, iskence goruyorlar. Hayatta yalnizlar, gece sokaklarda yasiyorlar. Herkes tarafindan asagilaniyorlar. Peki durum bu olunca ne bekleyebiliriz ? Tabii ki falcatasini hazir tutacak, canina kastediyorlar, ona zarar vermeye calisiyorlar.

Onların durumu bizlerden cok daha zor. Bizler en azindan yonelimimizi saklarsak isimizden olmuyoruz. Heteroseksuel rolu yaparak rahatlikla gizleniyoruz. Ve sayimiz gercekten az degil, emin olun cevrenizde de bilmediginiz kader arkadaslarimiz mutlaka vardir.
Ozgurluk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Ozgurluk'in Mesajına Teşekkür Etti.