Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.03.13, 10:14   #16
YILkI
Üye

YILkI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2
Ettiği Teşekkür: 158
Aldığı Teşekkür: 190
Rep Derecesi : YILkI Karimasını arttırmak için doğru yerdeYILkI Karimasını arttırmak için doğru yerdeYILkI Karimasını arttırmak için doğru yerdeYILkI Karimasını arttırmak için doğru yerdeYILkI Karimasını arttırmak için doğru yerdeYILkI Karimasını arttırmak için doğru yerdeYILkI Karimasını arttırmak için doğru yerdeYILkI Karimasını arttırmak için doğru yerdeYILkI Karimasını arttırmak için doğru yerdeYILkI Karimasını arttırmak için doğru yerdeYILkI Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Paranoyak
Standart Cevap: Diyanet: ‘Organ nakli caiz değil ama…’

Din fetvası verebilecek ne bilgiye nede morale sahibim..mevlanın yarattıklarına acız bir kul olarak bakıyor baktıkca eriyorum adeta..
Organ nakli konusunda bende birşeyler yazmak ve paylaşmak istedim.
Bu sene maşallah dedırttıren yaşa basacağım bundan seneler önce 19 umda önce kalp vakfı (ıst.şişli) ardından diğer ıstanbuldaki vakıflara gıderek organlarımı bağişladım..bu benim için kendi adıma aldığım bir karardı..seneler sonrasında annem bağış formlarını bulmuş cıldırmışcasına "bunları derhal ıptal edeceksın" le karşılastım annemın bu tepkisine anlam verememiştim.Annem sakınleşmiş konuşulabılecek duruma geldiğinde -ki (bu arada ne aptal ne akılsızlığım ne mantıksızlığım kalmıştı ) oturdum ve annemle sakinlıkle konuşmaya başladım.
Annem verdiğim karara saygı gösteriyor olmakla birlikte beni birazda düşünmeye ikna etti.
"yavrum..sen benim ömrümsün bu gencecik yaşında böyle bir karar vermen beni hem gururlandırdı hem üzdü hemde endişelendirdi"
biraz önce akıl sağlığımdan şüphe eden annemden bunları duymak saskınlıkla söyliyeceklerini dinlememe sebep oldu.annemden algıladığı gurur haricindeki ÜZMEK ve ENDİŞELENDİRMEK hususlarını açmasını istedim zira anlıyamamıştım..

"yavrum ömrüm rabbim benden alsın sana versin ancak bu yaşta ne ölümü ve sonrasında ki paylaşım..daha cok senelerin olacak bu karamsarlık belirtisidir seni mutsuz eden birşeylermi var ki böyle birşey yaptın..üzüldüğüm nokta bu acaba kızımın biir sıkıntısı varda ben mi anlamadım noktasındayım...
gelelim endişeye..farz etki allah korusun bir kaza gecirdin ve hastanedesin..durumun da ciddi ama kurtarılamıyacak gibide değil.ama allahım korusun o acıyı göstermesin..
ve sen orda yatarken sakıp sabancı böbrek ve veya kalp ve veya hangisini sayayım ki nerdeyse herşeyini bağişlamışsın( ağlıyor dudakları titriyor konusurken)SENİN organların onu kurtaracak sa seni feda etmezler mi e be yavrum..

Annecim bizlere verilen ve ömür olarak adlandırdığımız süreç rabbim tarafından belirlenmiş nasılkı doğacağımız gün belli ..aynı şekilde öleceğimiz günde belli..öleceğimiz bellide vesilesi işte o o an kendini belli edecektir.ve diyelim endişen vuku buldu..oda yine miyadımın dolduğu andır..organ sadece vesiledir..

konu başlığı altında bunu paylaşmak istedim..bu sene 41 ıme gireceğim tesadüfler neticesinde gireceğim bir ameliyat ta kalp ın narkoza dayanamıyacağı ve acilen değişmesi gerektiği gerçeği ile karşı karşıya kaldım..
kalp kıreçlenmiş çalışmıyor ilaçlar bu raddedeki kıreçlenmeye istenilen çözümü sunmuyor...Bir şarkı vardır senın en güzel yerin kahverengi gözlerin diye banada herkes kalbimin güzel oldugunu söyler durur.bu sebeple in midir cin midir bilmediğin bir kalp ! almaktansa alternatif leri duymak istedim..
DR.um " kalp kireçlenmiş"
"E kireç sökücü kullanalım "dedim
oda güldü...
"alternatif olarak domuz ve maynun kalbi var"
peki siz ne düşünüyorsunuz?
şimdi en iyi sonuçlar domuz la gerçekleştirildiği bilinmektedir.. ( icimden geçen rabbim tüm canlı cansız varlıkları yaratırken herşeyı ..herşeyden hatta günahsız meleklerinden bile üstün tutdugu kendi fıkratlarından sıfatlarından üflediği ademoğlu için yaratmış..dinen caiz sayılmakta olan domuz o halde kalbi için yaratılmiş)

dr. devam etmekte.
Ancak islam ülkelerşnde domuz mindar sayıldığı için alternatif olarak maymun kalbi kullanılmaktadır..
kısaca ya domuz gibi hayatımın sonuna kadar homurdanıp duracam yada maymunun kalbini alıp hayatımın sonuna kadar maymunluk yapıp hayatı kayde almıyacam...
herşeyin ötesinde de bana uygun olan kalbı bulana kadar onlarca domuz veya maymunun ölümüne sebep olacağım..bunu yapamam benim ihtiyacımın cevabı eğer başka bir canı almaksa ben o yaşamı neyleyeyim..buda benim düşüncem..
Ülkem adına kendi adıma doğa adına yaşamak adına yapacak oooo kadar çok şeyim varki ben benken rabbimde içimi bilirken yapmak istediklerimi gerçekleştirmeden almıyacaktır beni benden...alıyorsada buda mevlamın bana biçtiği sürenin dolmasıdır bunada isyan değil yaptıklarım yaşadıklarım sevdiklerimle yaşayarak geçirdiğim bu ömre şükretmedir..gerisimi gerisi yalan..ölümden başkası yalan...
herbirinize kucak dolusu sevgiler
yılkı