Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.03.13, 09:45   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Sosyal Yaşam, Sosyal Adalet

Sosyal yaşam, Sosyal adalet

>cari açık: 1975-2002 arasında Türkiye’nin verdiği toplam cari açık 40.2 milyar dolar,
>8 yıllık AKP döneminde verilen cari açık 219.5 milyar dolar.

>1932-2002 arasında Türkiye toplam dış ticaret açığı 247 milyar dolar,
>AKP dönemi 8 yılda 397 milyar dolar.

Bu borçlanmalara ve açıklara karşın Türkiye kağıt üzerinde 2012 yılı itibarı ile Dünya gelişmiş ekonomileri sıralamasında 17.ci gibi gözüküyor, ama; reelde değil kağıt üzerinde. Yokluk yoksulluk ve açlık sıralamasında 194 üye içinde 84. cü sırada. AKP döneminde kapanan fabrikalar, milyonlarca küçük esnaf ve sanatkarın iş yerlerini kapatması ve binlerce kişinin işsizler ordusuna katılmasıda cabası.

Borçlara karşın yatırımlar olsaydı, işsizlik azalmış olsaydı yukarıdaki rakamları absorbe etmemiz kolay olurdu ama maalesef hem borç hem yatırımsızlık hem bölüşümsüzlük, hem ülkenin büyük bölümünün sadaka kültürüne mahkum olması, üretimsizlik, üretimsizlik sonunda gelen bölüşümsüzlük, sonrasında gelen niteliksiz nufus artışı talepleri, 3 çocuktan aşağı doğurmayın telkinleri ve kadın nufusun iş, yaşam, ve hayatın % 90 nından dışlanarak eve kapatılması, sosyal devletin yok edilmesi, sadaka kültürünün bir tezahürü olan yeşil kartlı sayısının artması ve artarken, mersedesli yandaşlara peşkeş çekilmesi, AKP eliyle Türkiye’ye de var olan ayıplı özürlü işleyen sosyal devlet ilkelerinin yok edilmesi, Türk milletine yaşatılmış ve yaşatılmakta olan ekonomik mezalim ve sonucunda toplumsal travmalar!

İşte AKP yönetimi bu! 11 yılda sosyal adalet batmıştır, sosyal devlet yok olmuştur. Gelir dağılımındaki adalet, adaletsizliğin en daniskasına bürünmüş, rant bölüşümlerinden zengin edilenler kafir devlet anlayışı ve teranesi ile vergi vermekten imtina etmiş ama kafir devlet saydıkları Türkiye Cumhuriyeti varlıklarını imam Recep Tayyip ile iç etmekten, iç ederkende sünnetleyin sevaptır diyerek kökünü kurutmaktan geri kalmamışlardır.
Bu saydıklarımız sadece sosyal ve ekonomik konulardaki tahribatın çok azıcık görünen yüzü. Bunun içine siyasi, askeri, idari, sağlık, eğitim, ve harici konularda verdikleri tahribatıda yazsak devlet temeline nasıl bir dinamit konduğunu görmüş olacağız. Görenler görüyor.. Kan uykusunda afyonlanmış olarak uyutulanlar uyumaya devam ediyor.

Hani bilirsiniz imam Recep Tayyip Erdoğan'ın bir dönem bir çatı altında siyaset yaptığı Türkiye temeline dinamit koyan adamlardan biri olarak bilinen Turgut ÖZAL'dan büyüklere masallar vardı. Elindeki kalemi tv kanalından vatandaşın gözüne sokarcasına hikayeler anlatan Özal yerine şimdilerde Ulusa sesleniş adı altında, büyüklere masalların başka versiyonu, imam Recep Tayyip tarafından kükreyerek, hiddetle şiddetle, korkutarak uyutma masalları anlatılmaktadır.

05./03/2013
Mustafa Akten

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.